Komunikaty prasowe

Volvo Cars ogłasza strategię podniesienia mocy produkcyjnych w Chinach

Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium, ogłosił strategię związaną ze zwiększeniem mocy produkcyjnych swoich fabryk w Chinach. Trzy fabryki Volvo zlokalizowane w Państwie Środka mają stać się wsparciem produkcyjnym i eksportowym marki. Mają też pomóc zaspokajać rosnące zapotrzebowanie rynku amerykańskiego, europejskiego, azjatyckiego, a także państw rejonu Pacyfiku na nowe samochody marki Volvo.

Największe i najbardziej prestiżowe modele serii 90 bazujące na platformie SPA będą produkowane w fabryce Daquing na północy Chin. W przyszłości produkcja modelu S90 będzie przeniesiona z Europy właśnie do Daquing.

Obecne modele serii 60 oraz przyszłe modele serii 60, wykorzystujące przeskalowaną na potrzeby średniej wielkości aut platformę podłogową SPA, będą wytwarzane w Chengdu. Najmniejsze modele serii 40 oparte na mniejszej platformie CMA wyjadą z obecnie budowanego zakładu w Luqiao położonego 350 km na południe od Szanghaju.

Posiadając trzy fabryki, każdą wyspecjalizowaną w budowie jednej serii naszych aut, Volvo tworzy bardzo wydajną strukturę produkcyjną, która będzie w stanie zaspokajać coraz większe potrzeby rynków na całym świecie, teraz i w przyszłości – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Zakład produkcyjny w Luqiao jest własnością holdingu Geely. W tej samej fabryce będą produkowane najmniejsze modele Volvo serii 40, a także auta zaprezentowanej niedawno marki LYNK & CO. Wykorzystanie tej samej platformy podłogowej CMA do produkcji aut dwóch marek ma przynieść wymierne korzyści związane z efektem skali.

Inwestycje w fabryki w Chinach są częścią strategii zakładającej globalną ekspansję marki Volvo, do której należą dwie fabryki europejskie: w Szwecji i w Belgii. Fabryka pod Goeteborgiem będzie produkowała modele serii 90 i 60 bazujące na dużej platformie podłogowej SPA. W Belgii będą produkowane modele serii 40 oparte na mniejszej platformie podłogowej – CMA.

Jednocześnie Volvo buduje swój zakład w Południowej Karolinie w Stanach Zjednoczonych, który będzie wytwarzał serię 60 zarówno na rynek amerykański, jak i na eksport.

Informacja o nowej strategii produkcyjnej Volvo w Chinach została ogłoszona równolegle z zapowiedzią najbardziej prestiżowej odmiany S90 Excellence, która także będzie powstawała w Państwie Środka. Ten model zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Guangzhou.

Nowy model S90 będzie najbardziej prestiżowym samochodem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w Chinach. Zarówno jego podstawowa jak i luksusowa odmiana będzie wytwarzana w Daquing, a stamtąd będzie eksportowana na cały świat.

Wszystkie fabryki należące i produkujące dla marki Volvo są włączone w restrykcyjny system kontroli jakości produkcji. Model S90 ma być poddany wszelkim rygorystycznym procedurom w tym zakresie.

 

Materiały powiązane