Komunikaty prasowe

Volvo Cars otrzymało nagrodę World’s Most Ethical Companies in 2017

Firma Volvo Cars otrzymała nagrodę World’s Most Ethical Company® instytutu Ethisphere, globalnego lidera w dziedzinie definiowania standardów jakości i etyki w biznesie. Pierwszy raz w historii Volvo otrzymało tę prestiżową nagrodę. Na liście wyróżnionych firm przez instytut znalazły się 124 firmy z całego świata i tylko cztery z branży motoryzacyjnej.

Jestem bardzo dumny z otrzymanej nagrody – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars – Odpowiedzialność biznesu jest jedną z fundamentalnych wartości w Volvo Cars. Etyczne podejście do zagadnień biznesowych to nie tylko dobra praktyka ale także wymierne korzyści finansowe.

Stale pracujemy nad rozwojem programu, który ma uczyć naszych pracowników etycznego postępowania w biznesie. Zarówno w relacjach wewnątrz naszej organizacji jaki i poza nią. Bardzo doceniamy to wyróżnienie, traktując je jako wyróżnienie naszej pracy i naszej firmy – powiedziała Maria Hemberg szefowa działu prawnego i członek zarządu Volvo Cars

Szczere gratulacje składam na ręce wszystkich pracowników Volvo Car Group, których etyka pracy i biznesu zasłużyła na nagrodę World’s Most Ethical Companies – powiedział Timothy Erblich CEO instytutu Ethisphere – Wartości jakie są istotne dla Volvo Cars to różnorodność i integralność, to zdolność do zarządzania z zachowaniem etyki i odpowiednich wartości.

Etyka biznesu i zapobieganie działaniom niezgodnym z prawem jest dla Volvo Cars bardzo ważnym elementem prowadzenia biznesu. Volvo Cars skupia swoje działania takich obszarach jak zapobieganie korupcji, poszanowanie praw człowieka, zachowanie prawa konkurencji i ochrona danych. Wszystko to składa się na kodeks postępowania, który bazuje na międzynarodowych konwencjach i standardach, który w jasny sposób określa jak należy działać w biznesie. Volvo Cars wprowadziło w ubiegłym roku program szkoleniowy dla managerów, który skupia się na odpowiedzialności i etyce w biznesie. Do dziś szkolenie odbyło ponad czterystu pracowników.

Instytut Ethisphere

The Ethisphere Institute to niezależny ośrodek badawczy, promujący dobre praktyki i etykę w biznesie, a także zarządzanie z poszanowaniem najwyższych standardów w relacjach z pracownikami, partnerami biznesowymi, inwestorami i regulatorami rynku. Instytut Ethisphere przeprowadza analizy porównawcze zasad ładu korporacyjnego i w ramach programu World’s Most Ethical Companies® i przyznaje wyróżnienia najbardziej etycznym firmom na świecie. Ich pełna lista jest publikowana w magazynie Ethisphere. Ponadto, Instytut jest wiodącym ośrodkiem weryfikującym zgodność prowadzonych działań z zasadami etyki korporacyjnej w ramach przyznawanych certyfikatów: Ethics Inside® Certification, Compliance Leader Verification™ i Anti-Corruption Program Verification™.

 

 

Materiały powiązane