Komunikaty prasowe

Volvo Cars planuje emisję obligacji o wartości 500 mln euro.

Volvo Cars ogłosiło, że wyemituje obligacje o wartości 500 milionów euro. To pierwsza emisja obligacji na światowych rynkach w 89letniej historii marki. Szwedzka firma w poniedziałek 16 maja rozpocznie prezentacje dla potencjalnych inwestorów.

Volvo Cars ma zagwarantowany rating kredytowy od agencji Standard&Poor’s (S&P) na poziomie BB z perspektywą pozytywną. S&P pisze w swoim raporcie: Profil ryzyka działalności spółki jest wspierany przez ugruntowaną pozycję, jako ma ten producent samochodów. Spółka aktywnie działa w Europie Zachodniej, Azji, Ameryce Północnej. Jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa, niezawodności, innowacyjności i nowych technologiach.

Spodziewamy się, że strategia Volvo pozwoli spółce czerpać zyski z silniejszego popytu na rynku, a wyższe ceny i większe profity z marży zwiększą konkurencyjność spółki. Mamy również pewność, że zastosowanie bardziej uniwersalnych i produkcyjnie oszczędnych platform, które właśnie są wdrażane do produkcji będzie wspierać rentowność i jakość produktów.

Niedawno Volvo Cars ogłosiło świetny początek 2016 roku. W pierwszym kwartale bieżącego roku przychody wzrosły o 24 % w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 3,1 mld SEK, a marża zysku operacyjnego wzrosła o 7,5 proc .

Globalna transformacja Volvo nabiera tempa . Po silnych pierwszych trzech miesiącach tego roku oczekujemy, że zarówno sprzedaż jak i rentowność w 2016 roku znowu wzrośnie w porównaniu do ubiegłego roku – powiedział Håkan Samuelsson prezes Volvo Cars.

Materiały powiązane