Komunikaty prasowe

Volvo Cars planuje otworzyć nowy Tech Hub w Krakowie

Dziś ujawniamy plany otwarcia zupełnie nowego Tech Hubu w Krakowie, drugim co do wielkości mieście w Polsce. Będzie to centrum rozwoju oprogramowania i odegra kluczową rolę w naszych strategicznych ambicjach, aby do 2030 r. stać się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii, nie tylko dzięki wewnętrznemu rozwojowi oprogramowania. O nowym projekcie poinformował prezes Volvo Cars – Jim Rowan – podczas konferencji prasowej zorganizowanej w warszawskim salonie – Volvo Car Warszawa.

Tech hub będzie ponosił pełną odpowiedzialność za rozwój kompletnych i kluczowych funkcji w naszych nowych, w pełni elektrycznych samochodach, które są podstawą naszego celu jako marki.

Nasi inżynierowie w Krakowie dołączą do globalnej puli talentów, aby zwiększyć tempo innowacji poprzez rozwój oprogramowania w istotnych dla Volvo Cars obszarach – od podstawowych technologii bezpieczeństwa opartych na głębokim zrozumieniu przyczyn wypadków, po algorytmy percepcji i wspomagania kierowcy oraz oprogramowanie do autonomicznej jazdy.

Inne wyzwania inżynierskie to opracowanie naszych funkcji łączności nowej generacji lub wsparcie wszystkich naszych prac rozwojowych poprzez analitykę danych. Jeśli chcesz pomóc nam kształtować przyszłość mobilności, nasza nowa siedziba w Krakowie będzie odpowiednim miejscem.

Zamierzamy uruchomić nasz nowy Tech Hub do końca tego roku, zatrudniając około 120 błyskotliwych umysłów inżynierskich. W połowie dekady zamierzamy zatrudnić w Krakowie od 500 do 600 osób, uzupełniając i ściśle łącząc się z naszymi głównymi centrami inżynieryjnymi w Chinach i Szwecji, a także z innymi naszymi centrami technologicznymi na całym świecie.

Zdefiniowany programowo

Jak pokazuje nasz niedawno zaprezentowany, całkowicie elektryczny SUV Volvo EX90, branża motoryzacyjna szybko się zmienia, a nasze przyszłe w pełni elektryczne samochody będą w całości oparte na oprogramowaniu.

Samochód Volvo przyszłości będzie w pełni elektryczny, w coraz większym stopniu sprzedawany przez Internet, napędzany najnowocześniejszymi komputerami głównymi z własnym oprogramowaniem i z czasem będzie stawał się coraz lepszy dzięki regularnym aktualizacjom.

To sprawia, że rozwój wewnętrznego oprogramowania jest kluczem do osiągnięcia naszych strategicznych ambicji, które obejmują bycie liderem w dziedzinie nowych technologii i marką samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym do 2030 roku. Aby przyspieszyć naszą transformację, rekrutujemy tysiące talentów inżynierskich na całym świecie, a krakowski hub będzie kolejnym elementem tej układanki.

Jesteśmy firmą zorientowaną na cel i technologię, więc nasza nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż tylko transportem. Będą to komputery na kołach, zaprojektowane tak, aby można je było aktualizować zdalnie za pomocą nowego oprogramowania. Oznacza to, że nasz krakowski hub technologiczny i rozwój własnych możliwości w zakresie tworzenia oprogramowania są kluczem do naszego przyszłego sukcesu – mówi Jim Rowan, CEO Volvo Cars.

Oczywiście po dokładnej analizie wybraliśmy Kraków. Znamy ten kraj dobrze – jesteśmy obecni w Polsce od około 30 lat – a miasto jest wschodzącym centrum technologicznym, z szeroką siecią firm technologicznych w regionie. Posiada również duży sektor telekomunikacyjny, który był bogatym źródłem rekrutacji w innych lokalizacjach, gdzie mamy centra inżynieryjne.

Ponadto, podczas gdy inne duże, globalne firmy technologiczne są obecne w Polsce, wiele z nich nie odkryło jeszcze Krakowa. Będziemy pierwszym producentem samochodów ze znaczącą obecnością inżynierów, co sprawia, że jest to doskonała lokalizacja dla naszego nowego Tech Hubu. Teraz zaczniemy budować sieci kontaktów i szukać talentów, aby nasze nowe biuro mogło zacząć działać do końca roku.

Naszą ambicją jest przyciąganie i rekrutowanie największych talentów na całym świecie poprzez obecność w strategicznie ważnych lokalizacjach. Nasz nowy Tech Hub w Krakowie jest tego doskonałym przykładem. Jeśli więc jesteś zainteresowany kształtowaniem przyszłości mobilności z marką, która jest w czołówce rozwoju technologii, i zainspirowany, aby być częścią pielęgnowania naszej silnej kultury i wartości, Volvo Cars jest miejscem dla Ciebie – dodaje Hanna Fager, Global Head of Corporate Functions w Volvo Cars.

Chociaż region EMEA obejmuje ponad 60 krajów, Polska zawsze zajmowała szczególne miejsce w moim sercu. Jestem przekonany, że Tech Hub w Krakowie to nowy rozdział dla Volvo Cars w Polsce. Jego pracownicy będą mieli dostęp do najnowszych technologii i pozwolą nam je rozwijać i udoskonalać – powiedział Arek Nowiński, Senior Vice President Volvo Cars, Head of EMEA, były Dyrektor Zarządzający Volvo Car Poland.

Obecnie prowadzimy Tech Huby w Sztokholmie i Lund w Szwecji, a także w Bangalore w Indiach. Posiadamy również duże centra inżynieryjne w Szanghaju w Chinach i Göteborgu w Szwecji. Chociaż każda z tych lokalizacji ma swój własny obszar zainteresowania, razem tworzą one kluczową sieć ośrodków innowacji strategicznie rozmieszczonych na całym świecie.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do zespołu w naszym nowym Tech Hubie w Krakowie, odwiedź naszą stronę z ofertami pracy i złóż aplikację już teraz! Obecnie zatrudniamy inżynierów oprogramowania wbudowanego, architektów systemów i testerów.

Dodatkowych informacji udziela:

Volvo Cars Media Relations

+46 31-59 65 25

media@volvocars.com

Volvo Cars Investor Relations

+46 31-793 94 00

investors@volvocars.com

 

Materiały powiązane