Komunikaty prasowe

Volvo Cars podejmuje współpracę z amerykańską Audyssey Labs

Volvo Cars pragnąc oferować wysoką jakość dŸwięku w oferowanych przez siebie samochodach stale rozwija własne systemy nagłośnienia. Marka współpracuje w tym zakresie z najlepszymi firmami w przemyśle audio, takimi jak Dolby, Dynaudio, Alpine oraz Bang & Olufsen. Teraz do tej listy partnerów dołączyła amerykańska firmę Audyssey Labs, której unikalna technologia – MultEQ – pozwala na zniwelowanie zniekształceń dŸwięku w zamkniętej przestrzeni kabiny samochodu.

Akustyczne wyzwania

DŸwięk jest na różne sposoby pochłaniany i odbijany, w zależności od rozmiaru pomieszczenia, jego wyposażenia, materiału i faktury ścian oraz położenia odtwarzacza, co w każdym przypadku zniekształca dŸwięk i zmniejsza przyjemność płynącą ze słuchania.

System MultEQ to efekt wieloletnich badań zmierzających do rozwiązania problemu zakłóceń w odbiorze dŸwięku w samochodzie. MultEQ likwiduje zniekształcenia audio poprzez korekcję tonalną, dostosowanie reprodukcji dŸwięku do specyficznej akustyki kabiny pojazdu. Mając do dyspozycji MultEQ, właściciel samochodu Volvo zyskuje bardziej zrównoważony i przestrzenny dŸwięk, nie zniekształcony przez położenie odtwarzacza, głośników i załamania powierzchni.

„Cieszymy się mogąc współpracować z Volvo i wspomagać naszą technologią ich systemy audio” – mówi Chris Kyriakakis, profesor inżynierii dŸwięku na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, a zarazem główny technolog w Audyssey Labs. Najbliższym celem współpracy Volvo i Audyssey Labs będzie wykorzystanie systemu MultEQ do zapewnienia optymalnego odbioru audio we wnętrzach różnych modeli Volvo.

„Po raz pierwszy technologia Audyssey zostanie wykorzystana na każdym etapie opracowywania samochodowego systemu audio”  – mówi  Lex Kerssemakers, wiceprezes Volvo Cars ds. marki, strategii biznesowej i strategii produktów. Za kilka lat systemy nagłośnienia nowej generacji będą już montowane w samochodach Volvo jako element standardowego wyposażenia.

Materiały powiązane