Komunikaty prasowe

Volvo Cars refinansuje 5 miliardów SEK istniejących akcji uprzywilejowanych

Volvo Cars wyemitowało wymienialne akcje uprzywilejowane o wartości 5 miliardów SEK na rzecz szwedzkich inwestorów instytucjonalnych, w tym szwedzkiego funduszu emerytalnego AMF oraz szwedzkiej grupy ubezpieczeń i oszczędności emerytalnych Folksam.

Akcje uprzywilejowane mogą być odkupione lub zamienione na zwykłe akcje Volvo Car AB. Żadne dalsze szczegóły dotyczące warunków sprzedaży nie zostaną ujawnione. Wpływy z akcji uprzywilejowanych zostaną wykorzystane przez Volvo Cars na refinansowanie istniejących akcji uprzywilejowanych o wartości 5 mld SEK, które zostały wyemitowane w grudniu 2016 r.  Dzisiejsze ogłoszenie stanowi znaczącą, ciągłą aprobatę dla Volvo Cars od jednego z największych szwedzkich funduszy emerytalnych i jednej z wiodących w kraju grup ubezpieczeń i oszczędności emerytalnych, które wspólnie zarządzają aktywami o wartości 1100 mld SEK.

Volvo Cars bardzo intensywnie rozwija się od kilku lat. Rozwój jest stymulowany dużym popytem na wielokrotnie nagradzaną gamę SUV-ów, Volvo Cars nadal zwiększa udział w rynku na całym świecie.

Firma jest także światowym liderem branży w takich obszarach, jak technologia systemów wspierających kierowcę, łączność i elektryfikacja. Na początku tego roku Volvo Cars wypuściło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, XC40 Recharge, i będzie wprowadzać modele w pełni elektryczne, co roku w ciągu następnych pięciu lat.

Volvo Cars jest także jedynym producentem samochodów, który oferuje jeden lub więcej wariantów hybryd plug-in dla każdego modelu w swoim portfolio. Do 2025 r. Volvo Cars spodziewa się, że połowa globalnej sprzedaży będzie się składać z samochodów w pełni elektrycznych, a pozostałe modele będą występować z napędem hybrydowym.

Materiały powiązane