Komunikaty prasowe

Volvo Cars rośnie w siłę – pierwsze Volvo V90 właśnie zjechało z taśmy produkcyjnej.

 

Volvo Cars, producent samochodów premium, rozpoczął w tym tygodniu produkcję nowego V90. To luksusowe combi jest produkowane w Szwecji w mieście Torsland. Pierwsze egzemplarze V90 zjechały z taśmy produkcyjnej w tym tygodniu. Jest to kolejna wersja modelowa, oparta na modularnej platformie SPA obok takich modeli jak XC90 i niedawno zaprezentowane S90. Platforma ta została opracowana w biurach projektowych Volvo.

Wprowadzenie platformy SPA, wiązało się z dużymi inwestycjami, które wpłynęły pozytywnie na zatrudnienie w firmie. Przez ostatnie dwa lata Volvo prawie podwoiło ilość pracowników w fabryce w Torslad. Obecnie pracuje tam blisko 6300 wykwalifikowanych pracowników. Firma ponadto okresowo zatrudniła około 1000 inżynierów i kontynuuje zwiększanie personelu w dziale rozwoju firmy. Ponadto, zwiększenie liczby pracowników w fabrykach zaowocowało zwiększeniem liczby pracowników u dostawców a także w innych sektorach przemysłu w okolicy fabryki.

Wprowadzenie nowego V90 do produkcji to milowy krok dla Volvo – powiedział Håkan Samuelsson. Zainwestowaliśmy bardzo dużo, aby przystosować fabrykę w Torsland do produkcji pojazdów bazujących na płycie SPA. To bardzo zachęcające jak pozytywnie odbierane są nasze auta serii 90. Rośniemy w siłę i nasza transformacja przynosi nam wymierne efekty.

Trzy nowe modele serii 90, są efektem programu transformacji przedsiębiorstwa, który został zapoczątkowany w 2010 roku i kosztował 11 miliardów dolarów.

Z modelem XC90, Volvo Cars sprzedało ponad pół miliona pojazdów w 2015 roku. Przekraczając tą liczbę pierwszy raz w 89 letniej historii marki. Roczny zysk operacyjny potroił się i wyniósł 6,6 miliarda SEK z marżą na poziomie 4 procent.

W 2016 roku Volvo spodziewa się kolejnego rekordu sprzedaży z nowo wprowadzonymi modelami S90 I V90, a także obecnym od roku XC90. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku, Volvo odnotowało 10,4% wzrostu sprzedaży globalnie, ze wzrostami na największych rynkach.

Volvo spodziewa się również, że dochód i zysk operacyjny firmy również będzie się zwiększał.

Nowe modele takie jak XC90, S90 i V90 pomogły nam odmłodzić markę, jednak Volvo jest na początku swojej transformacji – powiedział Pan Samuelsson – Za trzy lata, XC90 będzie najstarszym modelem Volvo dostępnym w salonach. Innymi słowy, nowe modele serii 90 to tylko początek dla Volvo. 

W ubiegłym miesiącu Volvo oficjalnie przestawiło swoją wizję i strategię, dotyczącą małych samochodów przedstawiając dwa koncepty oparte na nowej architekturze CMA (Compact Modular Architecture). Ta specjalnie zaprojektowana platforma z myślą o małych samochodach będzie podstawą dla nowych modeli serii 40. Pierwszy model oparty na tej platformie będzie zaprezentowany w 2017 roku. Nowa generacja serii 60 będzie powstawała na płycie SPA.

Materiały powiązane