Komunikaty prasowe

Volvo Cars Tech Fund inwestuje w dwa izraelskie start-upy MDGo i UVeye


Volvo Cars zainwestowało środki w dwa bardzo obiecujące izraleskie start-upy, poprzez Volvo Cars Tech Fund, spółkę, która jest kapitałową odnogą szwedzkiego producenta.

Oba start-upy mają swoje siedziby w Telawiwie, w który Volvo prowadzi akcję DRIVE wspierającą nowe przedsiębiorstwa z sektora mobility od 2017 roku. UVeye i MDGo rozwinęły swoją działalność biznesową właśnie dzięki pomocy płynącej z programu DRIVE. Są to pierwsze firmy z poza Europy i Stanów Zjednoczonych w jakie Tech Fund zainwestował.

MDGo to firma specjalizująca się jak to sama nazywa w sztucznej inteligencji medycznej. Wykorzystując zaawansowaną technologię uczenia maszynowego, ma ona na celu uratowanie wielu istnień ludzkich poprzez zapewnienie, że ludzie są zaopatrywani zgodnie z ich konkretnymi obrażeniami po wypadku samochodowym. Technologia MDGo połączy dane w czasie rzeczywistym z samochodu podczas wypadku z wiedzą medyczną w celu zautomatyzowania wczesnych i natychmiastowych przewidywań dotyczących rodzaju obrażeń, jakie personel ratunkowy może napotkać na miejscu wypadku. Dane te zostaną przekazane lekarzom traumatologom i personelowi ratunkowemu za pośrednictwem platformy w chmurze, aby poprawić leczenie osób biorących udział w wypadku. W związku z tym technologia może zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań, a co za tym idzie poważnych obrażeń i ofiar śmiertelnych.

Technologia MDGo ma na celu zrobienie czegoś, co jest bliskie naszym sercom, co ratuje życie – mówi Zaki Fasihuddin, dyrektor generalny Funduszu Volvo Cars Tech. Ich misja jako firmy bezproblemowo łączy się z naszą w Volvo Cars, dlatego cieszymy się, że możemy wspierać dalszy rozwój MDGo..

Inna inwestycja Tech Fund, UVeye, opracowała zaawansowaną technologię automatycznej zewnętrznej kontroli i skanowania samochodów pod kątem uszkodzeń, wgnieceń i zadrapań. Volvo Cars nie tylko inwestuje w firmę, ale również szuka technologii UVeye do przeprowadzenia pełnej kontroli zewnętrznej samochodów po ich wdrożeniu z linii produkcyjnych.  Volvo Cars uważa, że stosowanie technologii UVeye może jeszcze bardziej poprawić jakość samochodów opuszczających fabrykę i zapewnić wykrycie nawet drobnych usterek. Pierwszy pilotaż ma się rozpocząć jeszcze w tym roku w zakładzie produkcyjnym w Torslanda w Szwecji. Technologia może być również wykorzystywana podczas różnych etapów przepływu logistyki i u dealerów. 

Najwyższej jakości standardy są podstawą marki Volvo i intrygują nas możliwości, jakie oferuje technologia UVeye, mówi Zaki Fasihuddin. Ten typ zaawansowanej technologii skanowania może pozwolić nam na wykonanie kolejnego kroku w poprawianiu jakości. 

Fundusz Volvo Cars Tech Fund został uruchomiony w ubiegłym roku i inwestuje w nowe technologie o wysokim potencjale na całym świecie. Koncentruje swoje inwestycje na strategicznych trendach technologicznych zmieniających przemysł motoryzacyjny, takich jak sztuczna inteligencja, elektryfikacja, autonomiczna jazda i cyfrowe usługi mobilności. Od 2018 r. Fundusz Tech zainwestował w wiele firm, w tym Luminar Technologies, wiodącą firmę w rozwoju zaawansowanej technologii czujników do samochodów autonomicznych; Varjo, producent wysokiej klasy zestawów słuchawkowych z rozszerzoną rzeczywistością; i Zum, usługa podwożenia dzieci do szkół i przedszkoli. Inne inwestycje obejmują firmę ładowania samochodów elektrycznych Freewire i Forciot.

Materiały powiązane