Komunikaty prasowe

Volvo Cars uznane za jedno z najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata w roku 2019

Volvo Cars otrzymało od Ethisphere Institute, globalnego lidera w definiowaniu i wspieraniu standardów etycznych praktyk biznesowych, nagrodę 2019 World’s Most Ethical Company®. Już po raz trzeci z rzędu Volvo Cars otrzymuje to wyróżnienie. W tym roku na liście kandydatów było 128 przedsiębiorstw, a Volvo Cars kandydowało wśród zaledwie 4 samochodowych firm.

Maria Hemberg, Senior Vice President Group Legal, General Counsel and Chair of Volvo Cars’ Sustainability Board, powiedziała: Odpowiedzialna działalność to fundament naszej kultury i nasz sposób prowadzenia biznesu. Właśnie dlatego aktywnie wspieramy to podejście, zarówno wobec naszych pracowników, jak i partnerów. Etyczne podejście do biznesu to nie tylko właściwe zachowanie, to coś, dzięki czemu biznes ma sens, dzięki czemu jesteśmy w stanie ściągnąć do nas i utrzymać u nas najlepszych ludzi w branży.

Volvo Cars ustanowiło program Zgodność i Etyka, by wspierać swoje dążenie do działania odpowiedzialnego, jak też by zapobiegać lub przynajmniej redukować efekty różnych prawnych i etycznych zagrożeń. W ramach tego programu zasady zachowania „Our Code – How we Act” oraz zasady zachowania dla partnerów biznesowych „Code of Conduct for Business Partners” – oba oparte na międzynarodowych konwencjach i standardach, opisują zasady, których przestrzegania wymaga się zarówno od pracowników, jak i od partnerów biznesowych podczas pracy dla lub z Volvo Cars.

W ramach promowania kultury etycznej, Volvo Cars opracowało szereg szkoleń na temat etycznych praktyk biznesowych dla wszystkich pracowników, jak też specjalne szkolenia dla menedżerów, skupiające się na zachowaniach i wzorcach zachowań.

Materiały powiązane