Komunikaty prasowe

Volvo Cars w Dolinie Krzemowej

Volvo Cars Silicon Valley Tech Center otworzyło oficjalnie swoją trzecią, ultranowoczesną placówkę w śródmieściu Sunnyvale. Tym samym rozpoczęty we wrześniu 2016 r. „podbój” Doliny Krzemowej przez szwedzkiego producenta samochodów owocuje potrojeniem obecności badawczo-rozwojowej.

Ekspansja Centrum Technicznego jest częścią ogólnej strategii Volvo Cars, mającej na celu uzyskanie pozycji lidera innowacyjności, przekształcającego całą branżę motoryzacyjną. Nowe motto koncernu, „Freedom to Move” jest jądrem dywersyfikacji modelu biznesowego Volvo Car Group jako globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się mobilnością, rozwijającego się daleko poza działania typowe dla tradycyjnej firmy samochodowej.

Dolina Krzemowa rozwinęła się do postaci osi, wokół której ogniskują się najróżniejsze działania uruchamiające przyszłościowe modele mobilności, jak elektryfikacja, technologie autonomiczne czy powiązane z nowymi, cyfrowymi klientami.

Inwestycje koncernu w Dolinie Krzemowej rozwinięto aż po możliwości konstrukcyjne w ramach opracowywania produktów, rozwijanie biznesu, zaawansowaną inżynierie, a ostatnio także po korporacyjny ośrodek inwestujący w najnowocześniejsze technicznie startupy.

Ta lokalizacja pozwala Volvo Cars przebywać w bliskości najbardziej kluczowych dewelopersko partnerów koncernu, jak Google, Uber, Amazon czy NVIDIA. Współpraca z ekosystemem startupów i przedsięwzięć wysokiego ryzyka oraz dostęp do talentów technicznych w nich skupionych to także wzmocnienie obecności.

Nasze Silicon Valley Tech Center pomaga nam objąć pod wspólnym dachem technologie i siły rynkowe tworzące przyszłość, która jest zelektryfikowana, autonomiczna, a co najlepsze, tyczy tak wielu dziedzin poza zwykłym przemieszczaniem od A do B. Naszą intencją jest mobilizowanie i łączenie zespołów od Szwecji po Kalifornię, by wspólnie wzmacniać tę wizję – powiedział Atif Rafiq, Chief Digital Officer, Volvo Cars.

Volvo Cars Silicon Valley Tech Center otworzy uroczyście swe biura dla pracowników, partnerów i szefostwa 29 listopada 2018, zaś formalne otwarcie nastąpiło na początku grudnia.

Materiały powiązane