Komunikaty prasowe

Volvo Cars wprowadza nowe rozwiązania do modeli serii 90 związane z bezpieczeństwem, napędem oraz funkcjami connectivity

Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium, ogłosił wprowadzenie kilku ważnych aktualizacji systemowych do swoich modeli serii 90.

Szwedzki producent oferuje już auta wyposażone w system Apple CarPlay. Teraz samochody będą mogły być wyposażone w system Android Auto, dający możliwość szerokiej integracji smartfona z systemem operacyjnym Android z samochodem.

Volvo Cars to jedyny producent samochodów, który oferuje możliwość podziału ekranu samochodu na część odpowiedzialną za sterowanie telefonem i część zarządzającą funkcjami samochodu bez konieczności przełączania się pomiędzy ekranami. Taka funkcjonalność bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo i sprawia, że rozwiązania Volvo są najprostsze na rynku. Dodatkowo funkcjonalność Over-The-Air sprawia, że samochód ma zawsze aktualne mapy w nawigacji – Dr Peter Mertens, szef działu badawczo-rozwojowego Volvo Cars

Rozszerzając paletę obsługiwanych systemów operacyjnych, Volvo jednocześnie uruchomiło usługę Over-The-Air, która pozwala na zdalną aktualizację map w samochodzie.

Bezpieczeństwo

Volvo przykłada ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa, w związku z tym wprowadza dwa nowe systemy bezpieczeństwa związane z funkcjonalnością connected – zadebiutują one w modelach serii 90 – XC90, S90 i V90. Będą to systemy: Ostrzeżenie przed śliską nawierzchnią i Ostrzeżenie o awariach i zdarzeniach na drodze. Systemy te będą wykorzystywać chmurę danych do wymiany informacji pomiędzy samochodami w celu zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom.

Współczesne Volvo ma całe mnóstwo czujników, które są wykorzystywane przez systemy bezpieczeństwa. Wierzymy, że dzielenie się informacjami takimi jak warunki na drodze, awarie lub inne niebezpieczeństwa, znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach – dodał Dr Peter Mertens – Z rozwiązaniami Connected Safety, Volvo Cars pomaga stworzyć zupełnie nową jakość systemu bezpieczeństwa drogowego.

Samochody komunikują się między sobą i wymieniają informacje o śliskiej nawierzchni. Dzięki temu kierowca z wyprzedzeniem dowie się o trudnych warunkach drogowych. Ma wtedy czas, by się przygotować, skoncentrować lub po prostu zwolnić.

Podobnie działa ostrzeżenie o nieoczekiwanych zdarzeniach na drodze, które bazuje na informacji o włączonych światłach awaryjnych. Kierowca pojazdu, który zbliża się do takiego zdarzenia będzie o nim wiedział, zanim będzie w stanie je zobaczyć. Dwa nowe rozwiązania będą uruchomione w Szwecji i Norwegii a następnie będą wdrażane w innych krajach.

Nowe jednostki napędowe

Do modeli serii 90 Volvo wprowadza kilka nowych wariantów silnikowych z serii Drive-E. Nowa jednostka oznaczona symbolem D3 to czterocylindrowy silnik wysokoprężny połączony z nową sześciobiegową skrzynią manualną charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa na poziomie 4,3l/100km w modelu S90 i emisją na poziomie 114g/km CO2.

Nowa sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów w połączeniu z jednostką D3 daje dokładnie takie same wartości zużycia paliwa i emisji spalin. Jednostka ta będzie również dostępna w wersji AWD.

Design

Modele S90 i V90 będą również dostępne w nowym kolorze Maple Brown

 

Materiały powiązane