Komunikaty prasowe

Volvo Cars wznawia produkcję w Europie

Przedstawiciele firmy Volvo Cars ogłosili, że 20 kwietnia wznowiła produkcję fabryka Torslanda na obrzeżach Goeteborga. To największy zakład produkcyjny marki. Do pracy przywrócone zostały także biura centrali Volvo Cars. Częściową produkcję wznawia także zakład belgijski. Trzy chińskie fabryki pracują intensywnie już od kilku tygodni.

Decyzję o powrocie pracowników do szwedzkich biur i fabryk firma podjęła po dialogu ze związkami zawodowymi. Od poniedziałku pracownicy wrócili do centralnej fabryki i centralnych biur Volvo Cars w Torslanda. Zakład i pomieszczenia biurowe zostały przygotowane tak, by zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim pracującym.  

Teraz, gdy sytuacja na to pozwala, jesteśmy zobowiązani wobec naszych pracowników i dostawców, by ponownie podjąć produkcję. Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby pomóc społeczeństwu, jest znalezienie sposobu na bezpieczne ponowne uruchomienie firmy, a tym samym ochronę zdrowia ludzi i ich miejsc pracy – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Przed powrotem pracowników w poniedziałek wszystkie urządzenia zostały gruntownie wyczyszczone, a procedury sanitarne i czyszczące zostały zintensyfikowane, a przy głównych wejściach oferowane będą dobrowolne kontrole temperatury i pomiaru tlenu we krwi.

W ostatnich tygodniach odpowiednie działy firmy dokonywały przeglądu każdego stanowiska pracy w zakładzie w Torslandzie z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy, a tam gdzie dystans społeczny nie jest możliwy, wprowadzono inne środki ochronne.

W szwedzkich budynkach biurowych układ wszystkich sal konferencyjnych, pomieszczeń biurowych i restauracji został dostosowany tak, by umożliwić pracownikom utrzymanie dystansu społecznego, na przykład poprzez zapewnienie odpowiedniego rozmieszczenia biurek i ograniczenie liczby osób w salach konferencyjnych i kantynach.

Fabryka Volvo Cars w belgijskiej Gandawie także została ponownie otwarta w poniedziałek 20 kwietnia, ale skala produkcji jest czasowo zmniejszona. Zakład amerykański, w Południowej Karolinie, ruszy 11 maja.

Fabryka silników w Skövde w Szwecji i zakład produkcji elementów nadwozia w Olofström w Szwecji będą co tydzień planować swoją produkcję i dostosowywać się do potrzeb w innych zakładach.

Pracownicy biurowi na innych rynkach będą nadal postępować zgodnie z lokalnymi wytycznymi, ale urzędnicy ds. Bezpieczeństwa i higieny Volvo Cars mają nadzieję, że informacje ze szwedzkich zakładów mogą zostać wdrożone także w innych miejscach.

Volvo Cars będzie nadal korzystać z pakietu wsparcia wprowadzonego przez szwedzki rząd na początku tego roku, co oznacza ciągłe skracanie czasu pracy większości pracowników. Cenne wsparcie rządowe pozwala firmie Volvo Cars chronić utrzymać płynność biznesu do momentu ustabilizowania się sytuacji rynkowej na całym świecie.

Materiały powiązane