Komunikaty prasowe

Volvo Cars zwiększa zainteresowanie alternatywnymi paliwami i napędami

Przybierająca na intensywności debata dotycząca zmian klimatycznych gwałtownie rosnących na rynkach światowych cen ropy naftowej wymusza zwiększenie zainteresowania przemysłu motoryzacyjnego alternatywnymi paliwami i napędami.

Volvo Cars już ponad dziesięć lat temu opracowało i wprowadziło na rynek modele napędzane metanolem, a celem na przyszłość jest dalszy rozwój gamy alternatywnych napędów.

„Po ponad stu latach dominacji benzyny i oleju napędowego nadchodzi okres, w którym priorytety regionalne, poziom zasobów naturalnych oraz inne uwarunkowania przyczynią się do powstania światowego rynku różnorodnych  paliw alternatywnych” – mówi Lex Kerssemakers, szef ds. marki, strategii biznesowej i strategii produktu w Volvo Cars. „Zaoferujemy nowe, potrzebne na rynku, rozwiązania techniczne i pozostaniemy kompetentnym partnerem skoncentrowanym na zrównoważonej mobilności” – dodaje.

„Rozwój technologii przyjaznych dla środowiska w motoryzacji w ogromnym stopniu uzależniony jest od decyzji politycznych. Volvo Cars z radością przyjmuje takie regulacje prawne jak zwolnienia podatkowe, które wspomagają w krótkiej i dłuższej perspektywie czasowej utworzenie rynku paliw alternatywnych. Po wprowadzeniu na rynek określonego rodzaju paliwa winno być w stanie pokryć związane z nim koszty. Stabilna długofalowa polityka energetyczna ma kluczowe znaczenie dla stałych inwestycji w rozwój pojazdów
i infrastruktury paliw alternatywnych”.

Zainteresowanie paliwami odnawialnymi i technologią hybrydową

„Już obecnie dysponujemy szeroką ofertą w zakresie napędów na paliwa alternatywne” – wyjaśnia Lex Kerssemakers. „Wykorzystujemy je w pięciu z ośmiu modeli Volvo. W najbliższym czasie dostępne będą modele S40 i V50 w wersji FlexiFuel napędzanej paliwem E85 (85% etanolu i 15% benzyny). Modele S60, V70 i S80 oferowane są w wersji Bi-Fuel, co oznacza, że są napędzane silnikami na metan (gaz ziemny i biogaz), zaś benzyna służy jako paliwo rezerwowe.”

Największą uwagę w krótkiej i średniej perspektywie czasowej Volvo Cars zamierza poświęcić takim paliwom i rozwiązaniom jak metan i biogaz, etanol i technologia hybrydowa.

„W krótkiej i średniej perspektywie oczekujemy wzrostu sprzedaży samochodów napędzanych takimi odnawialnymi paliwami jak biogaz i etanol. Technologia hybrydowa, obejmująca samochody napędzane prądem i benzyną, to obszar zyskujący coraz większą popularność, szczególnie w USA i Japonii”- mówi Lex Kerssemakers. „Mamy też nadzieję, że możliwie będzie zwiększenie udziału niskopoziomowych mieszanek biopaliw takich jak etanol i RME (olej rzepakowy) w benzynie i oleju napędowym, gdyż jest to środowiskowo bardzo wydajny sposób wykorzystania ciekłych biopaliw”. I dodaje: „Volvo Cars kontynuuje strategię przewodnictwa i zapewniania dostosowanych do potrzeb rynku przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które okażą  się atrakcyjne dla naszych klientów”.

Opisy i fakty zaprezentowane w niniejszym materiale prasowym dotyczą międzynarodowego asortymentu samochodów Volvo Cars. Specyfikacje poszczególnych modeli mogą być różne w różnych krajach i mogą być zmieniane bez uprzedzenia.

Materiały powiązane