Komunikaty prasowe

Volvo dla Papieża

Jego Œwiątobliwość Papież Benedykt XVI otrzymał nowe Volvo XC90. Przekazanie samochodu nastąpiło podczas specjalnej audiencji Ojca Œwiętego z przedstawicielami Volvo Cars, która odbyła się 28 czerwca.

Samochód został przygotowany specjalnie na potrzeby Ojca Œwiętego i wyposażony w najmocniejszą jednostkę silnikową – V8.  Volvo XC90 Papieżą Benedykta XVI ma ciemnoniebieski kolor i jasne wnętrze.

Samochód został zaprojektowany i zbudowany z myślą nie tylko o bezpieczeństwie pasażerów Volvo XC90, ale również osób biorących udział w ewentualnym wypadku – pieszych i użytkowników innych pojazdów.

„Jesteśmy absolutnie dumni i szczęśliwi, że mamy okazję przekazać nasz samochód Jego Œwiątobliwości Papieżowi Benedyktowi XVI. Bezpieczeństwo od zawsze jest jedną z naczelnych wartości Volvo, co której nie uznajemy żadnych kompromisów. Trudno sobie wyobrazić lepsze uznanie dla naszego głębokiego zaangażowania w ochronę życia ludzkiego”, powiedział Pascal Bellemans, Prezes Volvo Auto Italia.

Volvo XC90, które swoją premierę miało na przełomie 2002 i 2003 roku, jest flagowym modelem Volvo Car Corporation. Obecnie zmodernizowana wersja Volvo XC90 wkracza na polski rynek.

Materiały powiązane