Komunikaty prasowe

Volvo Euro-Kas wsparło uruchomienie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab na katowickiej ASP

We wrześniu w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych ruszyło Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab. To jedno z najnowocześniejszych miejsc tego typu w Europie, które pozwala tworzyć sztukę audio-wizualną oraz niezwykłe nagrania muzyczne. Jest to wspólny projekt fundacji Soundscape i ASP. Katowicki dealer Volvo wspiera tę unikalną inicjatywę dostarczając na potrzeby realizacji projektu wyróżniajace się designem oraz bezpieczeństwem samochody marki Volvo.

Współczesna sztuka jest coraz częściej elementem codziennej rzeczywistości. Kiedyś dzieła artystów były prezentowane w muzeach i galeriach czy na wernisażach. Dziś sztuka nie tylko wchodzi w przestrzeń publiczną, ale także przenika się z popkulturą.

Nowatorski koncept – Laboratorium Nowych Mediów posiada sprzęt, na którym można wyprodukować niezwykłe efekty wizualne do wykorzystania w filmie albo teledysku! Równie imponująco przedstawia się produkcja dźwięku. Nowy obiekt jest wyposażony w wybitnej jakości system audio generujący dźwięk przestrzenny, służący do odtwarzania muzyki i efektów akustycznych. Znajdziemy tu również urządzenia służące do nagrywania dźwięku i jego obróbki.

Jednym z kluczowch sprzętów jest Tonarium. To urządzenie wyglądające jak wielki stół mikserski. Można podłączyć do niego wybrany instrument: na przykład skrzypce elektryczne. I dźwięk tych skrzypiec dowolnie przerabiać – ale nie cyfrowo – lecz analogowo. Można eksperymentować z dźwiękiem i konwertować go na inny praktycznie bez strat na jakości. Wraz z nim  Laboratorium ma szansę stać się prawdziwym inkubatorem nowoczesnej muzyki. Tym bardziej, że fundacja Soundscape współpracuje z czołowymi artystami organizując koncerty, jam session czy warsztaty nagraniowe – często z udziałem publiczności.

Realizacja tego typu inicjatyw nie byłaby możliwa bez zaangażwowania partnerów. Głównym i tytularnym zarazem został narodowy dostawca prądu dla domów i firm – TAURON.

Materiały powiązane