Komunikaty prasowe

Volvo EX30 według Noriakiego, czyli Volvo Firma Karlik łączy motoryzację ze street artem

Owocem współpracy jest unikatowa grafika stworzona dla modelu Volvo EX30, którą zaprojektował – poznański street art’owiec Noriaki. Głównym celem projektu było przyciągnięcie uwagi widza poprzez unikatową estetykę. Artyście zależało na tym, aby w projekcie położyć nacisk na futurystyczny design, inspirowany liniami Volvo EX30. Samochód według Noriakiego ma być nie tylko źródłem podziwu, lecz także emanować nietuzinkowością. Artysta zazwyczaj pracuje w monochromatycznej palecie, korzystając z kolorów czarno-białych, jednak w przypadku tego projektu postanowił pójść zupełnie inną drogą, eksponując potęgę kolorów i elektryfikacji, bo tak w jego oczach ona się maluje. Na projekcie znalazły się symboliczne elektryczne wtyczki oraz błyskawice, które mają za zadanie podkreślić iskrzący, dynamiczny charakter samochodu.

Volvo EX30 z grafiką Noriakiego jest symbolem nowoczesności i artystycznego wyrazu w ruchu, łącząc w sobie inspirację uliczną sztuką oraz zaawansowaną technologią. To połączenie nie tylko przyciąga uwagę, lecz także tworzy niepowtarzalne doświadczenie dla pasjonatów motoryzacji. Samochód zyskał bogatą paletę barw oraz wyraziste detale, co z pewnością przyciągnie uwagę klientów Volvo przyzwyczajonych do bardziej stonowanej palety kolorów. Najbardziej charakterystycznym elementem grafiki jest postać Watchera, który napędza elektryfikację i przygląda się zmianom, jakie zachodzą w motoryzacji.

Mieszkańcy Poznania dobrze znają Watchera, postać, która jest motywem przewodnim w twórczości Noriakiego, z głową w kształcie jednego, podłużnego oka, która patrzy, obserwuje, zawsze jednak budzi pozytywne emocje, a można ją spotkać w różnych miejskich przestrzeniach. Współpraca z Noriakim to nie tylko spotkanie dwóch światów – motoryzacji i sztuki ulicznej. To synteza kreatywności, innowacji i pasji oraz zwrócenie uwagi na ważny dla marki temat elektryfikacji.

Materiały powiązane