Komunikaty prasowe

Volvo EX90 nagrodzone za design

Największy z rodziny SUVów, Volvo EX90 elektryczny brat kultowego już Volvo XC90 został nagrodzony w kategorii DESIGN przez jury konkursu The Best of Moto 2023, organizowanego przez Moto.pl.

Volvo EX90 to manifest następnej generacji Volvo, a jego powstanie wiązało się z zakwestionowaniem tradycyjnych założeń projektowych. Pomimo tego projektanci pozostali wierni skandynawskim formom, z zastosowaniem nowoczesnego podejścia do proporcji, które optymalizują bezpieczeństwo, tak kluczowe zużycie energii oraz efektywność a jednocześnie estetykę.

Design bez wypukłości

Bryła Volvo EX90 to dumny, wyrafinowany i spójny estetycznie design, gdzie forma podąża za funkcją, jaką ma pełnić. Eliminacja wypukłości staje się wspólnym mianownikiem elektryków tej wywodzącej się ze Szwecji marki. Smukłe proporcje zapewniają nieprzerwany przepływ powietrza ku tyłowi dla optymalizacji wydajności i zasięgu. Nowy, płaski design atrapy chłodnicy z emblematem Volvo zamontowanym bezpośrednio na miękko zarysowanym nosie, skrywa kamerę. Całości dopełniają w pełni zintegrowane z powierzchnią drzwi klamki oraz bezramkowe lusterka. Duży udział w zwiększeniu ergonomii ma design kół z aerodynamicznymi skrzydłami. Przestrzeń wewnątrz optycznie zwiększa duży, panoramiczny dach z laminowanym szkłem, wzbogaconym filtrem UV oraz lidarem, montowanym w ramach standardowego wyposażenia. Zintegrowane, obniżone relingi nadają Volvo EX90 nieco zadziorny wygląd.

Moc „Młota Thora”

Znakiem rozpoznawczym projektów wychodzących z pracowni w Geteborgu są światła uformowane na wzór legendarnego Młota Thora, które wyrażają wyjątkową tożsamość Volvo, a model EX90 jest kolejną iteracją tej charakterystycznej cechy projektowej. Wprowadza on innowacyjne i inteligentne funkcje, wspierając zarówno bezpieczeństwo, jak i estetykę. Jest również częścią unikalnej sekwencji powitalnego oświetlenia.

Światła High Definition Pixel

Nowa technologia świateł HD Pixel nowej generacji z 1,3 miliona pikseli daje niemal nieograniczone możliwości dostosowania wiązki światła do panujących warunków atmosferycznych. Reflektory automatycznie przyciemniają się uwzględniając w swoim zasięgu nawet 5 samochodów i 3 inne statyczne obiekty jednocześnie, optymalizując widoczność bez oślepiania innych użytkowników drogi.

Materiały powiązane