Komunikaty prasowe

Volvo EX90 z nowymi mapami HD Google

Pierwszymi samochodami na świecie, w których zadebiutują nowe mapy HD Google będzie Volvo EX90 oraz spokrewniony z nim model Polestar 3. Dzięki tym mapom będzie możliwe zwiększenie dalsze zwiększenie bezpieczeństwa i rozwój technologii zmierzającej w przyszłości do osiągnięcia jazdy autonomicznej.

Nasz najnowszy model Volvo EX90 wyposażony jest w szereg urządzeń, które tworzą jego system bezpieczeństwa. Laserowy lidar, kamery i radary skanują otoczenie wokół auta, by zapewnić kierowcy i pasażerom niezrównany poziom bezpieczeństwa. Jednak nawet najczulsze urządzenia nie mogą zobaczyć tego, co dzieje się za zakrętem. I tu wkracza na scenę nowa aplikacja map HD Google. Zawiera szczegółowe i aktualne informacje drogowe i jest tak dokładna, że rozpoznaje nawet pasy jezdni. Ponieważ Volvo Cars łączy z Google strategiczne partnerstwo, to unikalne rozwiązanie zadebiutuje po raz pierwszy na pokładzie dwóch modeli: Volvo EX90 i Polestar 3.

Zintegrowanie map HD Google z informacjami zebranymi przez czujniki naszych aut, poprawi poziom bezpieczeństwa, sposób działania takich funkcji jak Pilot Assist, a w przyszłości – umożliwi także jazdę autonomiczną. Przypomnijmy – Pilot Assist – to funkcja w ramach której na niektórych odcinkach dróg, w wybranych krajach, kierowca może zdjąć ręce z kierownicy.

Dodanie Map Google HD do naszej przyszłej gamy samochodów oznacza rozszerzenie naszej strategicznej współpracy z Google, odzwierciedlając nasze zaangażowanie we współpracę z liderami technologicznymi — mówi dyrektor operacyjny i wiceprezes Volvo Cars, Javier Varela. Wdrożenie Google HD Maps w naszych nadchodzących samochodach pomoże nam zaoferować naszym kierowcom przyjemniejsze wrażenia z jazdy, a w przyszłości przyczyni się do wprowadzenia bezpiecznej jazdy autonomicznej.

Opierając się na naszej długiej historii mapowania świata, nowa mapa HD firmy Google została zaprojektowana specjalnie dla producentów samochodów i zapewnia kompleksowe dane dotyczące pasów ruchu i lokalizacji, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju systemów wspomaganej i autonomicznej jazdy nowej generacji — mówi Jorgen Behrens, wiceprezes i dyrektor generalny Geo Automotive, Google. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z wiodącymi producentami samochodów, takimi jak Volvo Cars, w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu kierowców na całym świecie.

Te informacje drogowe w połączeniu z danymi z lidaru Volvo EX90 i innych czujników będą przetwarzane przez główny system komputerowy samochodu zasilany przez platformy NVIDIA DRIVE AI Xavier i Orin. Łącząc dane z mapy HD Google z informacjami zebranymi z naszych zewnętrznych czujników, w tym lidaru i oprogramowania opracowanego przez firmę Zenseact zajmującą się oprogramowaniem bezpieczeństwa, dążymy do stworzenia bardziej przewidywalnej, bezpiecznej i wygodnej jazdy. Mapa HD Google będzie również wspierać wprowadzenie naszej technologii jazdy autonomicznej w połączeniu z naszym zestawem czujników składającym się z lidaru zintegrowanego z dachem, radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych, aby jeszcze bardziej poprawić zrozumienie otoczenia przez samochód.

W przyszłości mapa HD firmy Google będzie również wspierać wprowadzanie naszej technologii jazdy autonomicznej w połączeniu z naszym zestawem czujników składającym się z lidaru zintegrowanego z dachem, radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych, aby jeszcze bardziej poprawić zrozumienie przez samochód jego otoczenia.

Zenseact jest dumny ze współpracy z Volvo Cars i Google nad wdrożeniem tej przełomowej technologii do wspomaganej, a później autonomicznej jazdy — mówi Ödgärd Andersson, dyrektor generalny Zenseact. Odegra ważną rolę w naszej drodze do zerowej liczby kolizji.

Uwagi dodatkowe:

  • Mapa HD Google będzie dostępna w samochodach z funkcją Pilot Assist.
  • Oferta Pilot Assist firmy Volvo Cars może się różnić w zależności od rynku, roku modelowego i modelu samochodu.
  • Google, Mapy Google są znakami towarowymi firmy Google LLC.

O Volvo Cars

W 2021 roku Volvo Car Group odnotowała zysk operacyjny w wysokości 20,3 BSEK. Przychody w 2021 roku wyniosły 282,0 BSEK, a globalna sprzedaż osiągnęła poziom 698 700 samochodów. O Volvo Car Group Firma Volvo Cars została założona w 1927 roku. Dziś jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych marek samochodowych na świecie, sprzedającą klientom w ponad 100 krajach. Volvo Cars jest notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie, gdzie jest notowane pod oznaczeniem „VOLCAR B”. Celem Volvo Cars jest zapewnienie klientom swobody poruszania się w osobisty, zrównoważony i bezpieczny sposób. Znajduje to odzwierciedlenie w jej ambicjach, by do 2030 roku stać się producentem samochodów w pełni elektrycznych, oraz w zobowiązaniu do ciągłej redukcji śladu węglowego, z ambicją bycia firmą neutralną dla klimatu do 2040 roku. Według stanu na grudzień 2021 r. Volvo Cars zatrudniało około 41 000 pracowników pełnoetatowych. Główna siedziba Volvo Cars, działy rozwoju produktów, marketingu i administracji znajdują się głównie w Göteborgu w Szwecji. Zakłady produkcyjne Volvo Cars znajdują się w Göteborgu, Gandawie (Belgia), Południowej Karolinie (USA), Chengdu, Daqing i Taizhou (Chiny). Firma posiada również centra badawczo-rozwojowe i projektowe w Göteborgu, Camarillo (USA) i Szanghaju (Chiny).

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Relacje z mediami Volvo Cars

+46 31-59 65 25

media@volvocars.com

Relacje inwestorskie Volvo Cars

+46 31-793 94 00

investors@volvocars.com

O Zenseact:

Zenseact jest firmą zajmującą się oprogramowaniem, której celem jest zrewolucjonizowanie bezpieczeństwa samochodów. Projektując kompletny zestaw oprogramowania do autonomicznej jazdy i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, od wykrywania po uruchomienie, firma dąży do wyeliminowania wypadków samochodowych i uczynienie dróg bezpiecznymi dla wszystkich. Firma Zenseact została założona przez Volvo Cars, a zespoły ponad 500 programistów i inżynierów ma siedziby w Göteborgu w Szwecji i Szanghaju w Chinach

Materiały powiązane