Komunikaty prasowe

VOLVO, IKEA, TY I SZWEDZKI DESIGN

W dniach 3-5 i 10-12 sierpnia 2012 roku Ikea i Volvo przeprowadzą wspólną akcję zatytuowaną Dni Szwedzkiego Wzornictwa. W ten sposób dwie firmy, które na co dzień promują skandynawską szkołę designu, postarają się przybliżyć jej najlepsze cechy swoim klientom.

Jakość szwedzkich produktów, ich funkcjonalność i styl można w sklepach Ikea sprawdzać na co dzień. Jednak tym razem dzięki wyjatkowym weekendom szwedzkiego wzornictwa, na stoiskach przed sklepami, można będzie odnaleźć te same cechy w najnowyszym projekcie Volvo, modelu V40. Organizatorzy przygotowali zabawny konkurs z cennymi nagrodami. Trzeba dokończyć rysunek Andrzeja Mleczki, by  wziąć w nim udział. Do wygrania :

– samochód Volvo V40, który, zwycięzca będzie mógł skonfigurować po swojemu w myśl hasła „Ty tu urządzisz”
– oraz karty upominkowe Ikea o wartości 7500 zł (II miejsce) i 5000 zł (III miejsce).

W programie przewidziano również wiele innych atrakcji. Klienci Ikea będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o firmie Ikea, o Volvo i o skandynawskim wzornictwie, spróbować swoich sił w rodzinnym turnieju kalamburów oraz w konkursie składania mebli na czas. W tym przypadku organizatorzy także przewidzieli atrakcyjne nagrody dla uczestników.

Szwedzkie wzornictwo to oczywiście piękno stylu i funkcjonalność. Ale ze Skandynawii można czerpać także głęboką wiedzę dotyczącą zrównoważonego rozwoju. W przypadku projektowania produktów oznacza to poszukiwanie rozwiązań, które sprawią, ze produkt nie tylko podczas jego produkcji czy dystrybucji, ale także podczas użytkowania przez klienta, nie będzie wywierał negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Organizatorzy konkursy zadbali o to, by sama akcja była uwieńczona zachowaniami wspierającymi m.in. recykling. Na przykład z elementów stoisk przygotowanych na akcję zostaną uszyte torby.

Stoiska konkursowe we wszystkich sklepach Ikea czynne będą w piątki w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w soboty i w niedziele w godzinach 12:00 – 20:00. Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz adresy sklepów znajdują się na stronie www.ikea.pl

Sponsorami konkursu Dni Szwedzkiego Wzornictwa są firmy Ikea oraz Volvo – ikony szwedzkiego wzornictwa.

Materiały powiązane