Komunikaty prasowe

Volvo Masters Amateur po raz pierwszy w Polsce

Tegoroczny sezon golfowy w Polsce zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.  Po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się cykl turniejów Volvo Masters Amateur. Jest to polska edycja jednego z najbardziej prestiżowych na świecie turniejów golfowych dla amatorów, organizowanego w blisko dwudziestu krajach. Zwycięzca Volvo Masters Amateur Polish Edition będzie reprezentował Polskę w paŸdzierniku podczas światowego finału w hiszpańskiej Andaluzji. Patronem Volvo Masters Amateur Polish Edition jest Polski Związek Golfa.

Cykl Volvo Masters Amateur Polish Edition składa się z dwóch turniejów eliminacyjnych oraz turnieju finałowego. Runda eliminacyjna rozpocznie się 5 czerwca na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Kolejny turniej zostanie rozegrany 16 lipca na polu w Krakowie. Zmagania polskich golfistów w ramach Volvo Masters Amateur Polish Edition zakończy krajowy finał, który odbędzie się 10 i 11 września na polu w Trójmieście. Zwycięzca weŸmie udział w światowym finale Volvo Masters Amateur w Hiszpanii, reprezentując polskie barwy i walcząc z 71 najlepszymi golfistami amatorami z Europy i Azji.

Volvo Masters Amateur Polsih Edition rozegrany zostanie według Zasad Golfa R&A oraz reguł lokalnych poszczególnych klubów, wyniki liczone będą według formuły Stableford*. Turnieje mają charakter otwarty. Wszyscy gracze zainteresowani wzięciem udziału w turniejach mogą zgłosić się do Biura Turniejowego lub wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w oficjalnym serwisie www.volvomasters.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 17 maja. Liczba miejsc startowych jest ograniczona.

Volvo Masters Amateur Polish Edition to nie tylko emocje sportowe, to także program, którego celem jest promocja i rozwój golfa w naszym kraju. „W Polsce, mimo bardzo dynamicznego rozwoju, golf wciąż jest postrzegany jako sport dla wybranych, a przecież tak naprawdę każdy może w nim znaleŸć coś dla siebie. Angażując się strategicznie w sponsoring golfa w Polsce, chcemy wspierać rozwój tej dyscypliny, zwłaszcza wśród młodzieży.”– mówi Mariusz Nycz, Communications Manager Volvo Auto Polska.

Działania na rzecz rozwoju i promocji golfa w Polsce będą realizowane poprzez nowopowstałą Volvo Masters Golf Academy, która zaoferuje swoim adeptom –  graczom o różnym stopniu zaawansowania – ambitny program szkoleniowy i opiekę najlepszych trenerów.

Twórcy Akademii mają nadzieję, że w kolejnych latach przyciągnie ona wielu młodych ludzi i przyczyni się do tego, iż Polska będzie reprezentowana nie tylko w Volvo Masters Amateur, ale także w innych prestiżowych turniejach amatorskich na świecie.

 


* Formuła Stableford oznacza grę na punkty. Polega na przydzielaniu punktów za każdy zakończony dołek. Punktacja uzależniona jest od liczby uderzeń, jakie wykonał grający na każdym z dołków, biorąc przy tym pod uwagę indywidualny handicap golfisty.

Materiały powiązane