Komunikaty prasowe

VOLVO MASTERS AMATEUR – TURNIEJ ELIMINACYJNY W POSTOŁOWIE

23. czerwca, w klubie Postołowo Golf Club, odbędzie się drugi turniej eliminacyjny polskiej edycji Volvo Masters Amateur 2007. Najwyższy poziom sportowych emocji zapewni udział znakomitych golfistów-amatorów. Turniej poprowadzi Maciej Kurzajewski, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w Polsce.

Będzie to ostatnie z serii tegorocznych spotkań eliminacyjnych. Po jego zakończeniu poznamy finalistów, którzy we wrześniu spotkają się na polu golfowym w Rajszewie. Drugie spotkanie eliminacyjne to jedna z nowości tegorocznej edycji Volvo Masters Amateur. W związku z dużym zainteresowaniem rozgrywkami w ubiegłych latach, organizatorzy zdecydowali się na rozszerzenie formuły turnieju.

„Cieszy nas rosnące zainteresowanie tą piękną dyscypliną. Jednym z czynników, które pozwoliły Volvo zaangażować się we współpracę z golfem, jest tożsamość wartości. Potencjalnego golfistę bardzo wiele cech łączy z posiadaczem Volvo. Tym samym golf stanowi doskonałą platformę podkreślenia tego podobieństwa. Poszanowanie tradycji, rodzinność, dążenie do perfekcji, dyskretna elegancja, harmonia, czerpanie radości z aktywności fizycznej. Te cechy doskonale oddają istotę zarówno golfa jak i Volvo. Zapewne dlatego popularność serii z roku na rok Volvo Masters Amateur zwiększa się. Mam nadzieję, że w kolejnych latach ponownie zajdzie konieczność zwiększenia liczby turniejów eliminacyjnych.” – mówi Mariusz Nycz, Communications Manager Volvo Auto Polska.

Oprócz zamiłowania do golfa, Volvo i postołowskie pole łączy skandynawski rodowód. Zostało ono bowiem zaprojektowane przez szwedzkiego architekta Jeremy Turnera. Jest zabudowane wg najbardziej wymagających norm światowych USGA (United States Golf Association) i należy do najbardziej prestiżowych ośrodków golfowych w Polsce.

Sobotniej rywalizacji towarzyszyć będzie piknik golfowy, podczas którego wszyscy uczestnicy będą mogli będą mieli okazję poznać golf bliżej. Będzie można spróbować swych sił w Akademii Golfa Volvo Masters Amateur, która w tym roku otworzyła swoje podwoje również dla najmłodszych. Oprócz tego podziwiać będzie można pokazy gry Pro – Skin Competition a także najnowsze modele samochodów marki Volvo.

Patronat medialny nad turniejem objęli: Forbes, Golf & Life, oraz TOK FM.

Materiały powiązane