Komunikaty prasowe

Volvo na Chicago Auto Show: prezentacja modelu S90 i trzy kolejne nagrody dla XC90

Najnowsze flagowe modele Volvo będzie można obejrzeć już niebawem podczas tegorocznej edycji salonu samochodowego w Chicago, który odbędzie się w dniach 12-21 lutego. Wśród eksponowanych modeli nie zabraknie rynkowej nowości – modelu S90 oraz bijącego rekordy zainteresowania klientów, nowego XC90. Przedstawiciele amerykańskiego oddziału Volvo odbiorą także 3 kolejne nagrody, jakimi wyróżniono flagowego szwedzkiego SUV-a.

Nowe Volvo S90 po raz pierwszy pokazano oficjalnie na początku grudnia ubiegłego roku. Wśród widzów dało się słyszeć słowa uznania dla eleganckiej a zarazem stonowanej stylistyki szwedzkiej limuzyny.  Przednie światła w technologii LED o charakterystycznym kształcie młota Thora, znanym z modelu XC90, tylne lampy nawiązujące do tych, jakie zastosowano w Volvo Concept Coupe, czy wzorowana na klasycznym P1800 atrapa chłodnicy to elementy zwracające uwagę koneserów motoryzacyjnego piękna. Podczas salonu w Chicago będą oni mieli okazję zapoznać się z autem z bliska.

Nasza flagowa limuzyna Volvo S90 jest samochodem, który zmieni reguły gry. To auto z klasą. Nadwozie zostało zaprojektowane z najwyższą dbałością, co widzimy choćby w liniach nadwozia charakterystycznych dla skandynawskiego wzornictwa. Wnętrze wzbudza podziw doskonałym połączeniem nowoczesnych technologii i naturalnych materiałów tworząc unikalną atmosferę dobrego smaku i Szwedzkości w najlepszym wydaniu – powiedział Thomas Ingenlath odpowiedzialny w Volvo za design.

Wprowadzenie kolejnego modelu z serii 90 oznacza otwarcie kolejnego rozdziału w procesie całkowitego odnowienia gamy modelowej zapoczątkowanego w 2015 r. przez XC90.

Podczas salonu samochodowego w Chicago przedstawiciele Volvo odbiorą także nagrody, jakie otrzymał w ostatnim czasie flagowy SUV XC90. To łącznie aż 3 nowe wyróżnienia, które będą uroczyście wręczane podczas niezależnych eventów prasowych w trakcie trwania salonu – wybór kierowcy magazynu MotorWeek, najlepsze auto rodzinne według stowarzyszenia motoryzacyjnych dziennikarzy prasowych środkowego zachodu USA (MAMA) oraz nagrodę Consumer Guide dla najlepszego zakupu w segmencie średniej wielkości Premium Crossover/SUV.

Dzięki tym kolejnym wyróżnieniom ogólna liczba nagród przyznanych XC90 na rynku USA wzrosła do imponującej liczby 26. Globalnie auto otrzymało już ponad 70 wyróżnień.

To, co sprawia, że nagrody, którymi wyróżniono nasz kluczowy model XC90 są dla nas tak ważne to przede wszystkim najwyższe uznanie dla wiedzy i zrozumienia rynku. Każda z tych nagród to duże osiągnięcie, bo potwierdza, że wiemy jak tworzyć bardzo dobre samochody – podsumował Lex Kerssemakers, kierujący oddziałem Volvo Car Group w obu Amerykach.

[youtube]https://youtu.be/BpFuG5YzwYM[/youtube]

[youtube]https://youtu.be/EV1BBzk9Bgw[/youtube]

Materiały powiązane