Komunikaty prasowe

Volvo nowym partnerem strategicznym programu Onet Rano


Firma Volvo Car Poland została najważniejszym partnerem programu Onet Rano, który bije wszelkie rekordy oglądalności. W ramach tego projektu dziennikarze przeprowadzają wywiady z gośćmi nie tylko w studiu, ale także we wnętrzu samochodu jeżdżącego po centrum Warszawy. Przez najbliższy rok nagrania będą realizowane w kabinie hybrydowego Volvo XC90 T8 Recharge, z możliwością jazdy w trybie bezemisyjnym.

Onet Rano to unikalny format wideo, w którym prowadzący: Jarosław Kuźniar, Bartosz Węglarczyk, Tomasz Sekielski, Iwona Kutyna, Odeta Moro, Piotr Kędzierski oraz ich goście, w przyjaznej atmosferze i lekkiej formie, której sprzyja mobilne studio samochodowe, informują o nadchodzących wydarzeniach oraz omawiają aktualne tematy i sprawy społeczne.

Od stycznia program jest nadawany z nowego mobilnego studia, za które posłuży wnętrze Volvo XC90 T8. Ten duży SUV jest hybrydą typu plug-in, co oznacza, że dystanse do 40 km może pokonywać korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Ten bezemisyjny tryb jazdy bardzo sprawdzi się szczególnie podczas tych odcinków programu, które będą nagrywane w centrum Warszawy.   

– 2019 to rekordowy rok dla tego formatu. Rosnące wyniki oglądalności pokazują, że nasza strategia przynosi nie tylko efekty biznesowe, ale przede wszystkim przyciąga coraz więcej widzów. W 2020 wrzucamy ‘wyższy bieg’, przenosząc Onet Rano do nowego, bezemisyjnego samochodu. Nasz poranny program od początku roku będzie nadawany z nowego, supernowoczesnego studia przy Domaniewskiej 49 –  mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

– Z Onetem zrealizowaliśmy już kilka wizerunkowych projektów, w tym Onet on Tour. Onet Rano to kolejny krok naszej współpracy. Uznaliśmy, że w środowisku miejskim, gdzie kręconych jest większość odcinków, świetnie sprawdzą się nasze hybrydy typu plug-in, które mogą pokonać kilkadziesiąt kilometrów w trybie bezemisyjnym, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Jazda na prądzie ma jeszcze jedną zaletę, która sprawdzi się na planie. W kabinie XC90 T8 panuje błoga cisza. Wierzymy w to, że współpraca z Onet Rano pomoże nam przekonać wiele osób do tego, że hybrydy typu plug-in są nie tylko ekologiczne, ale także bardzo komfortowe – mówi Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Car Poland.

Volvo XC90 T8 Recharge to duży SUV mierzący niemal 5 metrów długości, wyposażony zarówno w silnik spalinowy o mocy ponad 300 KM oraz w silnik elektryczny generujący 87 KM. Jest to hybryda ładowana z gniazdka wyposażona w akumulator o pojemności 12 kWh, umożliwiający pokonanie na prądzie dystansu do 40 km. W trybie „bezemisyjnym” Volvo może poruszać się z prędkości do 120 km/h. Te parametry doskonale sprawdzą się w mieście, w którym po naładowaniu ten duży samochód zużywa minimalne ilości benzyny, a przy tym jest bardzo cichy.

Tak jak klasyczne hybrydy, XC90 T8 odzyskuje energię podczas hamowania i ładuje nią akumulator, ale dodatkowo można go ładować z gniazdka. Tak przygotowany do drogi pojazd bardziej przypomina auto elektryczne niż klasyczny samochód spalinowy. W mieście – trudno o lepszy wybór. 

Onet Rano można oglądać codziennie od godz. 7:55 na wielu platformach: na stronie głównej Onetu, YouTube oraz Facebooku i Twitterze.

Materiały powiązane