Komunikaty prasowe

Volvo partnerem świątecznego koncertu zorganizowanego przez Ambasadę Szwedzką

Zgodnie ze szwedzką tradycją czas przygotowań świątecznych należy zacząć dokładnie w dzień św. Łucji. To tradycyjne szwedzkie święto jest w Polsce dość mało znane, co Ambasada Szwedzka chce zmienić organizując koncerty, takie jak ten w Warszawie. Partnerem tegorocznego wydarzenia zostało również Volvo Auto Polska.

Według dawnych szwedzkich wierzeń noc z 12 na 13 grudnia była najdłuższą nocą w roku. Działały wówczas ponadnaturalne siły a zwierzęta przemawiały ludzkim głosem. Jak głosi legenda, ludzie dla bezpieczeństwa wcześniej kładki się spać. O brzasku złowrogi mrok rozświetlała św. Łucja –  patronka światła, przychodząc  jako dobry zwiastun. Do dziś orszak św. Łucji tradycyjnie odwiedza miejsca pracy i szkoły, a Szwedzi obchodzą to święto już od wczesnych godzin rannych.

5 grudnia o godz. 19.00 w kościele Świętej Trójcy przy pl. Małachowskiego 1 w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert z okazji Dnia Świętej Łucji. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in. przejście orszaku św. Łucji, koncert szwedzkiego chóru Young Cathedral Voices z Uppsali oraz występ Chóru Dziecięcego i chóru Vox Gaudi Parafii Świętej Trójcy.

Volvo będąc firmą bardzo przywiązaną do swojego szwedzkiego dziedzictwa ma przyjemność wesprzeć tegoroczny koncert zorganizowany przez Ambasadę Szwedzką. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Materiały powiązane