Komunikaty prasowe

Volvo partnerem Telematics Forum

29 listopada odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona nowym technologiom we flotach samochodowych, connected cars i internet of things w motoryzacji. Jednym z Partnerów wydarzenia jest Volvo Car Poland.

Telematics Forum to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce, zrzeszające przedstawicieli branży motoryzacyjnej w tym CFM, FMS, telematyki, IoT czy Big Data. Jest to konferencja mająca służyć jako platforma wymiany doświadczeń i medium łączące podmioty zainteresowane wdrażaniem nowych technologii w branży motoryzacyjnej, flotowej i transportowej. Telematics Forum ukaże trendy już obecne lub takie, które wkrótce będą decydowały o kierunku rozwoju branży i zademonstruje kryjące się w nich możliwości. Omówione zostaną najnowsze projekty realizowane w Europie Zachodniej czy USA, a także zaprezentowane zostaną ciekawe wdrożenia. A wszystko to we współpracy z globalnymi liderami rynku.

Volvo jest liderem nowych technologii w motoryzacji. Szczególny nacisk szwedzka marka kładzie na implementację systemów odpowiedzialnych za autonomiczną jazdę, rozwój funkcji wymiany informacji pomiędzy autami, a także szeroko rozbudowanych usług consierge.

Rozwój rynku

Europejska branża samochodowa, ze szczególnym uwzględnieniem usług car fleet management, connected cars i inteligetnych systemów transportowych wkracza w nową fazę rozwoju. Prognozy dla tych rynków na Starym Kontynencie są optymistyczne (szczególnie dla regionu Europy Wschodniej oraz Rosji). Jeszcze w zeszłym roku przewidywano, że do 2018 r. liczba systemów zarządzania flotą wzrośnie do 5,9 mln. W najnowszym raporcie Berg Insight analitycy prognozują już 7,9 mln do 2020 r. w Europie Wschodniej, Rosji oraz na Białorusi i Ukrainie. I trudno w to wątpić zważywszy, że do końca roku 2015 w regionie wykorzystywano już 4,2 mln takich rozwiązań. A to dopiero początek.

Musisz tu być

Ideą Telematics Forum jest z jednej strony zwrócenie uwagi przedstawicieli szeroko rozumianej branży flotowej i motoryzacyjnej na potencjał, jaki wiąże się z zastosowaniem nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem telematyki, a z drugiej wskazanie firmom oferującym produkty i usługi dla flot oraz producentów motoryzacyjnych i użytkowników samochodów trendów, które już są widoczne oraz prognoz na najbliższy czas.

Technologie i motoryzacja podczas Telematics Forum

O technologiach mówi się lepiej, jeśli można ich dotknąć – mówi Paweł Kacperek, Redaktor Naczelny Connected Life, organizator konferencji. Dlatego podczas Telematics Forum zadbaliśmy o to, by można było zobaczyć jak Internet of Things zmienia branżę motoryzacyjną – Volvo zaprezentuje swoje najnowsze samochody, nafaszerowane technologiami.

 

Materiały powiązane