Komunikaty prasowe

Volvo planuje sprzedać million aut elektrycznych i hybrydowych do 2025 roku.

Firma Volvo ogłosiła, że do 2025 roku zamierza sprzedać milion aut elektrycznych i hybrydowych. Aby było to możliwe, Volvo będzie miało przynajmniej dwie wersje hybrydowe każdego oferowanego modelu. Do oferty także dołączy w pełni elektryczny samochód, którego premierę zaplanowano na 2019 rok.

Celowo założyliśmy tak ambitny plan – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Car Group. Będzie to duże wyzwanie, ale Volvo zmierza odgrywać kluczową rolę w procesie elektryfikacji samochodów.

Marka Volvo od pięciu lat przygotowuje się do wprowadzenia na rynek szerokiej palety modeli elektrycznych i hybrydowych. Jej inżynierowie zaprojektowali dwie platformy podwoziowe, na których zostaną osadzone wszystkie jej auta. Mniejsze auta serii 40 wykorzystają platformę CMA. Średnie i największe modele, a więc seria 60 i 90, otrzymają podwozie SPA. Każda z tych platform, już na etapie projektu, została dostosowana do przyszłych wersji hybrydowych i w pełni elektrycznych.

Do 2025 roku Volvo zamierza sprzedać łącznie milion samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Tak szeroka gama samochodów elektrycznych i hybrydowych stanowi ważną część strategii rozwoju firmy, w której ochrona środowiska i zrównoważony rozwój będą miały kluczowe znaczenie.

Nowa strategia Volvo została nazwana ‘omtanke’ co ze szwedzkiego oznacza „rozważać” lub troszczyć się.

Ponadto w swojej strategii Volvo zobowiązało się do ograniczenia procesów produkcyjnych obciążających środowisko. Volvo chce też, aby do 2020 roku 35% stanowisk kierowniczych zajmowały kobiety. W 2020 roku poziom bezpieczeństwa nowych samochodów Volvo ma być tak wysoki, by w autach tej marki nikt nie ginął, ani nie został poważnie ranny. Volvo chce też wraz z innymi firmami promować postawy ekologiczne w biznesie.

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas niczym nowym ani obcym. To coś, co stawiamy sobie za cel podczas wszystkich działań i projektów, jakie podejmujemy – powiedział Hakan Samuelsson. Nowe zobowiązania w tym obszarze, jakie ogłasza nasza marka, wyraźnie oddaje cały nasz sposób myślenia o odpowiedzialnym rozwoju.

Pełna wersja raportu znajduje się tu:   Volvo Cars Sustainability Report 2015

 

Materiały powiązane