Komunikaty prasowe

Volvo podsumowuje swój sukces w Polsce w 2005 roku

Mimo trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej rok 2005 był dla Volvo Auto Polska szczególnie udany. Firma sprzedała ponad 2 400 samochodów, co przełożyło się na zwiększenie udziału w rynku do ponad 1%.

Rynek samochodowy w Polsce w 2005 roku zanotował największy spadek sprzedaży od ostatnich czternastu lat. Liczba sprzedanych samochodów zmalała o 26% i wynosiła zaledwie 235 000 sztuk. Sprzedaż aut segmentu premium także uległa obniżeniu o 4%. Na tle tych wyników ponad 9% wzrost sprzedaży samochodów Volvo stanowi bardzo dobry wynik i świadczy o dynamicznym rozwoju firmy. Volvo konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku polskim, zwłaszcza w segmencie Premium. Dzieje się tak dzięki konsekwentnemu podnoszeniu poziomu świadczonych usług ciągłemu unowocześnianiu i rozbudowie sieci dealerskiej. W 2005 roku Volvo otworzyło dwa niezwykle nowoczesne salony dealerskie w Bydgoszczy i Gdańsku. Zostały one zaprojektowane według nowej koncepcji aranżacji przestrzeni Volvo Next  Face, zgodnie z którą wszystkie salony Volvo zostaną unowocześnione i zmodernizowane według najwyższych światowych standardów. W ciągu 2006 roku projekt Next Face zostanie wdrożony  w kolejnych salonach dealerskich w Polsce. Obecnie sieć liczy 16 autoryzowanych punktów dealerskich, zlokalizowanych w największych miastach.

„Sukces Volvo w Polsce jest efektem wprowadzenia długoterminowej strategii działań. Nasze podejście biznesowe, sposób komunikacji, a przede wszystkim świetna  oferta produktowa skutecznie przekonują Klientów, co znajduje odzwierciedlanie w  rekordowej w historii Volvo Auto Polska liczbie sprzedanych samochodów. Samochody Volvo cieszą się coraz większą popularnością, co przy trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej, uważamy za powód do dumy. Firma może poszczycić się wysokim poziomem retencji, czyli lojalności Klientów, który  świadczy  o dobrej obsłudze posprzedażnej. Nadal chcemy rozwijać program skierowany do klientów instytucjonalnych, którzy stanowią niezwykle ważna dla firmy grupę. W nowym roku mamy ambitne plany  utrzymania dynamiki wzrostu sprzedaży, planujemy również rozbudowę sieci dealerskiej o kolejne salony.” – powiedział Paweł Kacprzyk, Prezes Volvo Auto Polska.

W  2006 roku Volvo Auto Polska planuje premierę nowego cabrio-coupe Volvo C70 oraz energiczne wejście w segment samochodów kompaktowych modelem Volvo C30.

Materiały powiązane