Komunikaty prasowe

Volvo S90 – nowy wzorzec bezpieczeństwa

Zaprezentowane dziś Volvo S90 to nowa flagowa limuzyna szwedzkiej marki. Wraz z nią debiutuje paleta najnowszych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, których długą listę znajdziemy w nowym Volvo.  Zaprezentowano m.in. nową, drugą edycje systemu Pilot Assist, system City Safety otrzymał aktualizację pozwalającą uniknąć kolizji z dużymi zwierzętami, a dzięki Run-off Road Mitigation samochód zapobiegnie niekontrolowanemu zjechaniu z drogi. S90 ma ambicje zajęcia pozycji nr 1 wśród najbezpieczniejszych sedanów w segmencie D/E.

Pilot Assist

Najnowsze Volvo S90 to pierwsze na świecie auto wyposażone w system wspomagania jazdy Pilot Assist drugiej generacji. Dzięki niemu możliwa jest jazda, także prędkością autostradową a auto samo utrzyma właściwy kierunek jazdy w obrębie pasa ruchu. System ten wraz z adaptacyjnym tempomatem wspiera kierowcę odciążając go z tych fragmentów trasy, gdy nie jest potrzebna jego ingerencja. System działa przy prędkościach do 130 km/h oraz nie potrzebuje już poprzedzającego samochodu, za którym może podążać – teraz wystarczą znaki drogowe. To ostatni krok przed wprowadzeniem całkowicie autonomicznej jazdy.

[youtube]https://youtu.be/hEtWaYIu-FI[/youtube]

City Safety rozpozna duże zwierzęta

Technologia City Safety opracowywana od lat przez Volvo wraz z premierą modelu S90 została wzbogacona o nową funkcję. System sam potrafi rozpoznawać znajdujące się na drodze duże zwierzęta, takie jak łosie, jelenie, czy konie, a następnie zahamować. Auto błyskawicznie załącza maksymalną siłę hamowania oraz ostrzega sygnałami dźwiękowymi i wizualnymi kierowcę. W przypadku niemożliwej do uniknięcia kolizji z prędkością powyżej 30 km/h auto aktywuje napinacze pasów bezpieczeństwa oraz przywraca ustawienie foteli przednich do pozycji wyjściowej, która jest najbezpieczniejsza dla pasażerów.

[youtube]https://youtu.be/lIIL8IbH8lE[/youtube]

Run-off Road Mitigation

To pierwszy na świecie system pozwalający uniknąć kolizji spowodowanej zjazdem z jezdni przy prędkości rzędu 65-140 km/h. Dzięki nieustannemu monitorowaniu sytuacji na drodze, gdy samochód wykryje możliwość uderzenia w barierę przy drodze, sam skoryguje kierunek jazdy i zahamuje. W ten sposób możliwe jest uniknięcie wielu kolizji spowodowanych zmęczeniem i istotnie wpłynąć na komfort podróżujących nowym Volvo S90.

Klatka ze szwedzkiej stali

Legendarne bezpieczeństwo Volvo wynika nie tylko z zastosowania najnowocześniejszych systemów wspierających w sposób czynny i bierny kierowcę, lecz także z samej konstrukcji nadwozia pojazdu. Podobnie jak w przypadku modelu XC90 zastosowano najwyższej jakości materiały, z których stworzono klatkę bezpieczeństwa chroniącą podróżujących w razie wypadku. Formowana w wysokiej temperaturze stal borowa to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów stosowanych w motoryzacji. Wszystko wskazuje na to, że Volvo S90 dzięki tak szerokiemu wachlarzowi oferowanych rozwiązań będzie najbezpieczniejszym przedstawicielem segmentu D/E premium.

[youtube]https://youtu.be/mUWksOhDKXE[/youtube]

Materiały powiązane