Komunikaty prasowe

Volvo samochodem firmowym roku w…Niemczech

Kolejna nagroda w rękach Szwedów. Flagowy model Volvo XC90 otrzymał nagrodę Company Car of the Year 2015 w kategorii dużych SUV-ów. Zwycięstwo smakuje podwójnie dobrze, także dlatego że miało miejsce w kraju, z którego pochodzi kilka konkurencyjnych modeli w tej kategorii, a zdecydowali o nim kierownicy flotowi pracujący w niemieckich firmach.

Auto jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek doceniła kapituła konkursu składająca się z reprezentantów magazynu flotowego FIRMENAUTO oraz specjalistów z firmy DEKRA na bazie wyborów 270 kierowników flot reprezentujących niemieckie przedsiębiorstwa. XC90 zostało wybrane po dwóch dniach ciężkich jazd testowych, podczas których sprawdzono 63 modele w 11 kategoriach. Kierownicy flotowi przyznawali punkty w konkursie na bazie wrażeń z jazdy, dynamiki, komfortu oraz wydajności charakteryzujących pojazdy.

To świadectwo zaufania i poczucie atrakcyjności naszego flagowego modelu w oczach kierowców i operatorów flot z największego rynku jest dla nas bezcennym sygnałem. Dzięki temu mamy pełne przekonanie, że XC90 stanie się ulubieńcem kierowców samochodów służbowych w całej Europie, powiedział Bernard Bradley, Wiceprezes Globalnych Operacji Komercyjnych w Volvo Car Group.

Volvo XC90 zwycięstwo zawdzięcza zestawieniu funkcji, które są tak ważne dla użytkowników. Kombinacja siedmiu siedzeń we wnętrzu auta, nowoczesnych jednostek napędowych wraz z topową odmianą hybrydową, luksusowe wnętrze oraz imponujący design nadwozia pozwoliły zająć pierwsze miejsce w tym wymagającym konkursie.

Również inne modele marki Volvo zostały docenione w niemieckim plebiscycie. Volvo XC60 zajęło pierwsze miejsce w kategorii kompaktowych SUV-ów, zaś Volvo V70 oraz Volvo V60 odpowiednio drugie i trzecie miejsca w swoich kategoriach.

Materiały powiązane