Komunikaty prasowe

Volvo strategicznym sponsorem golfa w Polsce

Volvo Auto Polska podjęło strategiczną decyzję o wyborze golfa na jeden z głównych obszarów zaangażowania sponsoringowego marki. Po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się cykl turniejów Volvo Masters Amateur. Jest to polska edycja jednego z najbardziej prestiżowych na świecie turniejów golfowych dla amatorów, organizowanego w blisko dwudziestu krajach. Zwycięzca Volvo Masters Amateur Polish Edition będzie reprezentował Polskę w paŸdzierniku podczas światowego finału w hiszpańskiej Andaluzji.

Cykl Volvo Masters Amateur Polish Edition składa się z dwóch turniejów eliminacyjnych oraz turnieju finałowego. Runda eliminacyjna rozpocznie się 5 czerwca na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Kolejny turniej zostanie rozegrany w lipcu na polu w Krakowie. Zmagania polskich golfistów w ramach Volvo Masters Amateur Polish Edition zakończy krajowy finał, który odbędzie we wrześniu na polu w Trójmieście. Zwycięzca weŸmie udział w światowym finale Volvo Masters Amateur w Hiszpanii, reprezentując polskie barwy i walcząc z 71 najlepszymi golfistami amatorami z Europy i Azji.

„Volvo Masters Amateur w ciągu kilkunastu lat stało się marką, kojarzoną z najwyższą jakością w świecie golfa. Naszym pragnieniem było zorganizowanie turnieju w Polsce, aby Klienci Volvo oraz wszyscy miłośnicy golfa mogli poznać tą wyjątkową dyscyplinę i spróbować swoich sił. Golf to piękny sport, który charakteryzuje się przejrzystością zasad, stylem i etykietą. Tym pięknym zasadom towarzyszy jednocześnie duch walki i sportowej rywalizacji fair play. Atrybuty te doskonale współgrają z wartościami marki Volvo. Podjęliśmy decyzję o tym, że golf stanie się strategicznym obszarem zaangażowania sponsoringowego marki również w Polsce.” – mówi Mariusz Nycz, Communication Manager Volvo Auto Polska.

Volvo Masters Amateur Polish Edition to nie tylko emocje sportowe, to także program, którego celem jest promocja i rozwój golfa w naszym kraju. W ramach projektu, równolegle z cyklem turniejów, swoją działalność rozpocznie Volvo Masters Golf Academy, w której pod okiem trenerów Volvo Masters Amatuer będzie można poznać tajniki gry w golfa. Volvo Auto Polska nawiązało także bliską współpracę z Polskim Związkiem Golfa, który jest patronem merytorycznym Volvo Master Amateur Polish Edition.

W ramach projektu powstał również specjalny serwis internetowy: www.volvomasters.pl. Serwis stanowi kompleksowe kompendium wiedzy na temat golfa i historii Volvo Masters Amateur na świecie. Jest to także główne Ÿródło informacji o polskiej edycji turnieju. Korzystając ze specjalnego formularza zamieszczonego na stronie, można zgłosić swoje uczestnictwo w rywalizacji Volvo Masters Amateur Polish Edition. Dla internautów bliżej zainteresowanych golfem stworzono specjalną sekcję, w której za pośrednictwem poczty internetowej, można zadać pytanie ekspertom Volvo Masters Golf Academy.

Materiały powiązane