Komunikaty prasowe

Volvo Superbrand

Volvo w gronie najsilniejszych brandów. Już po raz czwarty tytuł Superbrand przyznano najlepszym markom na polskim rynku.

„Nagroda Superbrand to dowód na bardzo dobrą rozpoznawalność marki Volvo, silną pozycję na rynku. Tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie, przyznawane przez rynkowych ekspertów oraz konsumentów”,  mówi Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska.

Międzynarodowa organizacja Superbrands już od 14 lat, w ponad 80 krajach nagradza najpopularniejsze  marki. Również w Polsce, już po raz czwarty dzięki głosom niezależnej Rady Marek, składającej się z ekspertów marketingu, reklamy i brandingu, czołowe marki zapraszane są do ekskluzywnej grupy Superbrands. Tytuł ten zostaje przyznany jedynie niewielkiej liczbie marek, bo Superbrand to marka wyjątkowa, która w danej branży wypracowała sobie niezwykle silną pozycję. W tym roku do zaszczytnego grona najsilniejszych brandów w Polsce dołączyło Volvo.

Kto wybiera Superbrand?
We wszystkich krajach proces selekcji rozpoczyna się od stworzenia listy marek. Jest to na ogół zestawienie ok. 5.000 marek, które w kolejnym etapie zostaje zawężone do 1.500 głównych. Początkowa lista tworzona jest w oparciu o niezależne badania rynku, jak również przy użyciu odpowiednich baz i statystyk. Decyzję o nagrodzeniu firmy tytułem Superbrand podejmuje niezależna Rada Marek, na którą wpływ mają również oddający głosy konsumenci.

Materiały powiązane