Komunikaty prasowe

Volvo ujawnia ceny XC60 – najbezpieczniejszego modelu w historii firmy

Znane są już ceny najnowszego modelu Volvo XC60, które pojawi się na polskim rynku w trzecim kwartale bieżącego roku. Cena ustalona została na bardzo atrakcyjnym poziomie – podstawowa wersja kosztować będzie już 142.900 zł.

Premiera Volvo XC60 miała miejsce 4 marca 2008 roku podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Dzięki nowemu modelowi Volvo Cars wkracza na dynamicznie rozwijający się segment średniej wielkości SUV-ów. Właściwości tego modelu z pewnością uczynią auto atrakcyjnym dla nabywców.

Interesujący design, niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa, przestronne i ciekawe wnętrze, czynią auto atrakcyjnym dla miłośników motoryzacji. Jeśli dodać do tego konkurencyjnie atrakcyjną cenę, otrzymamy samochód mający spore szanse na zrewolucjonizowanie rynku średniej wielkości SUV-ów. Klienci, decydujący się na zakup XC60 otrzymają z pewnością poczucie bezpieczeństwa, komfortu, a jednocześnie prestiż i funkcjonalność”, mówi Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska.

Najbezpieczniejsze Volvo w historii firmy

Przystępując do prac nad XC60, Volvo miało na celu stworzenie najbezpieczniejszego w historii firmy samochodu. Stąd tak duży nacisk na zastosowanie najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa. Jednym z nich jest City Safety, pomagający kierowcom uniknąć lub ograniczyć skutki kolizji przy niskich prędkościach, typowych dla ruchu miejskiego. W momencie pojawienia się ryzyka, że samochód najedzie na pojazd znajdujący się przed nim, a kierowca nie reaguje, system rozpocznie wówczas automatyczne hamowanie. Volvo jest pierwszym na świecie producentem, oferującym tego typu rozwiązanie w standardzie.

W celu jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka obrażeń, wraz z nowym Volvo XC60 wprowadzona jest także technologia PRS (Pre-Prepared Restraints). Stanowi ją  współpracujący z innymi technologiami pokładowymi i sterujący działaniem poduszek powietrznych oraz pasów bezpieczeństwa czujnik laserowy.  Ponadto w wyposażeniu samochodu znajdą się także takie systemy bezpieczeństwa jak: układ kontroli stabilności dynamicznej i kontroli trakcji (DSTC), układ oferujący lepszą kontrolę podczas holowanie przyczepy (TSA), czy badający trzeŸwość kierowcy „Alcoguard”.

Interesujący design i ciekawe wnętrze

Mocną stroną nowego Volvo XC60 jest niebanalny, wyrazisty design. Auto łączy w sobie charakterystyczne dla modeli XC muskularne elementy nadwodzia. Wyróżnia się ono wysokim prześwitem i dużymi kołami z linią dachu przywołującą na myśl sportowe coupe. Uwagę zwracają także śmiało zarysowane, dynamiczne linie przednich błotników i ukośne linie przednich lamp. Nowością jest zintegrowanie relingów dachowych z samym dachem, co czyni sylwetkę auta niską i szeroką. Interesujący jest także tył samochodu z charakterystycznymi światłami diodowymi osadzonymi w kloszach tylnych lamp.

Równie interesujące jest także wnętrze nowego Volvo XC60.  Lekko asymetryczna  konsola środkowa jest nieco zwrócona w stronę kierowcy. Przeszycia nowych foteli układają się w motyw litery X. Tylne siedzenia są zamocowane nieco wyżej niż przednie, dzięki czemu ich pasażerowie mają lepszą widoczność. Wnętrze auta jest bardzo przestronne, wrażenie czego zwiększa się jeszcze po wyborze opcjonalnego panoramicznego dachu z laminowanego szkła.

Młodszy brat dla aktywnych ludzi

Volvo XC60 to młodszy, mniejszy brat cieszącego się niezwykłą popularnością modelu XC90. Model zdobył rynek pojazdów SUV szeregiem innowacji, które nadały temu segmentowi zupełnie nowy wymiar. To co charakterystyczne dla XC90 to wzorowe wyposażenie, komfort, eleganckie wykończenie, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Ten pierwszy w ofercie Volvo SUV cieszy się stałym zainteresowaniem klientów w Polsce i na świecie.

Obserwując popularność tego modelu, szwedzki producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując nowy, mniejszy model. Wprowadzając na rynek XC60, Volvo zamierza poszerzyć swoją ofertę o samochód, który przyciągnie więcej klientów prowadzących aktywny, miejski styl życia. Grupę docelową modelu stanowią bowiem osoby zorientowane na modne produkty, wybierające silne marki, ceniące wysoką jakość, bezpieczeństwo a przy tym funkcjonalność.

Wersje silnikowe

W chwili premiery XC60 oferowany będzie w trzech wersjach silnikowych: z benzynowym turbodoładowanym T6 o mocy 285 koni mechanicznych oraz z dwoma wariantami turbodiesla D5 o mocy odpowiednio 185 i 163 koni mechanicznych. Standardem we wszystkich modelach jest napęd na cztery koła z układem Instant Traction.

Wszystkie elementy i cechy charakterystyczne nowego Volvo XC60, oferowane w tak atrakcyjnej cenie, czynią auto niezwykle interesującym dla nabywców. Z pewnością będzie ono także nie lada wyzwaniem na konkurencyjnym rynku SUV-ów. Oferując tak doskonały produkt możemy być jednak bezpieczni o jego przyszłość”, mówi Marcin Klimczewski.

Materiały powiązane