Komunikaty prasowe

Volvo ujawnia dwa przedpremierowe zdjęcia nowego modelu S90

Przy okazji ogłaszania współpracy z Microsoftem, Volvo Car Group ujawniło dwa zdjęcia zapowiadające nowy model S90. Samochód, który powstanie na bazie płyty podłogowej SPA, zastąpi obecny model S80. Jest to ważny element transformacji marki, która zapowiedziała, że w ciągu czterech lat wymieni wszystkie auta w swojej ofercie.

W przyszłym roku Volvo wymieni kolejne, największe modele w swojej ofercie. Klienci mają zobaczyć kolejno modele S90, V90 i V90 Cross Country, które zastąpią obecne modele S80, V70 i XC70. Będą one zbudowane na dużej, dającej się skalować platformie podwoziowej SPA, której użyto do zbudowania flagowego SUV-a XC90.

Na jednym ze zdjęć widać linię boczną flagowej limuzyny i od razu rzuca się w oczy fakt, że nowe S90 radykalnie zrywa ze stylistyką, do której przyzwyczaił nas model S80. Z przodu znalazły się reflektory z charakterystycznym motywem młota Thora. Tylne światła, choć futurystyczne, nawiązują do kształtów typowych dla Volvo.

Limuzyna ma być reprezentantem segmentu E premium. Szczegóły techniczne i dokładne zdjęcia auta ze środka i na zewnątrz będą ujawnione w najbliższej przyszłości.

Materiały powiązane