Komunikaty prasowe

Volvo V40 Cross Country dla uczestnika 15. Poznań Maraton

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia jubileuszowej 15. edycji Poznań Maratonu. Dla biegaczy oznacza to moment wytężonych treningów, które zadecydują o ostatecznej formie  w dniu startu. Maratończycy powalczą o Volvo V40 Cross Country, które jest nagrodą główną tegorocznej edycji.

12 października wystartuje 15. edycja poznańskiego maratonu, która będzie kolejną okazją do podziwiania ludzi potrafiących śmiało dążyć do wyznaczonych sobie celów. Bieg, jak co roku, połączy ze sobą zawodowców i amatorów, których pomimo różnych umiejętności, łączy jedno –  pasja do biegania. Najlepsi będą walczyli o podium i pobicie rekordu trasy, który wynosi 02:35:08 wśród kobiet i 02:11:53 wśród mężczyzn.

Volvo, jako marka od lat tworzona z pasją, docenia osoby, które są w stanie podjąć wyzwanie i zmotywować się do codziennych treningów. Właśnie dlatego nagrodą główną w poznańskim maratonie będzie Volvo V40 Cross Country. Szwedzka marka po raz kolejny postanowiła, że nagroda będzie losowana wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą październikowy bieg. V40 Cross Country to kompaktowy hatchback, którego wytrzymała budowa i podniesione zawieszenie są wezwaniem do przygody. Samochód ten doskonale sprawdza się zarówno w trudnych warunkach, jak i w codziennej miejskiej jeździe. Dzięki Volvo, każdy maratończyk może zostać zwycięzcą.

Wspieranie sportu to ważny element strategii Volvo Polska. Firma aktywnie angażuje się w działalność sportową poprzez sponsorowanie takich imprez jak Maraton Warszawski, Maraton Poznański, MTB Marathon czy Volvo Triathlon Series. We współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim Volvo Polska stworzyło również projekt Volvo Youth Sailing Team Poland wspierający młodych polskich żeglarzy. Co więcej szwedzka marka jest głównym partnerem Volvo Gdynia Sailing Days, największej żeglarskiej imprezy w basenie Morza Bałtyckiego. Ambasadorem marki Volvo jest natomiast znany na całym świecie polski żeglarz Zbigniew Gutkowski, który na co dzień  jeździ samochodem XC60 z serii Ocean Race. Volvo wspiera również sportowców z innych dyscyplin sportowych, m.in. piłkarzy Wisły Kraków.

 

Więcej informacji na temat 15. Poznań Maratonu znajdziecie Państwo pod adresem: www.marathon.poznan.pl

Materiały powiązane