Komunikaty prasowe

Volvo V50 wyróżnione prestiżową nagrodą złotej kierownicy

Volvo V50 otrzymało nagrodę „Goldenes Lenkrad” (Złota Kierownica), ustanowioną przez niemiecką gazetę „Bild am Sonntag”. Już po raz drugi, tę prestiżową nagrodę otrzymuje samochód Volvo.

„Jest to dla nas wielki i zaszczyt i satysfakcja” powiedział z dumą w głosie Hans-Olov Olsson – prezes i generalny dyrektor Volvo Car Corporation podczas ceremonii wręczenia nagrody, która odbyła się w Berlinie.

„Kiedy na niezwykle trudnym i konkurencyjnym rynku niemieckim prestiżową nagrodę otrzymuje szwedzkie auto, jest to szczególnie satysfakcjonujące, bowiem to czytelnicy gazety wybrali zwycięzcę” konkluduje Hans-Olov Olsson.

Dzięki swej atrakcyjnej stylizacji, wysokim standardom bezpieczeństwa, wielości wariantów silnikowych i całej gamie nowatorskich rozwiązań, Volvo V50 wygrało w klasie modeli kombi – pozostawiając w tyle siedmiu konkurentów.

Nagroda Złotej Kierownicy została ustanowiona przez „Bild am Sonntag” 29 lat temu. Samochód Volvo otrzymuje tę nagrodę po raz drugi. W roku 2000 nowy wówczas model Volvo S60 został również wyróżniony nagrodą Goldenes Lenkrad.

Materiały powiązane