Komunikaty prasowe

Volvo V60 dla zwycięzcy Maratonu Warszawskiego

Do startu 36. Maratonu Warszawskiego pozostało już tylko kilkanaście dni. Przygotowania biegaczy weszły już w finalny etap. W tym roku liczba zawodników po raz pierwszy w historii imprezy przekroczy 10 000. Zwycięzca otrzyma Volvo V60 T3, które jest nagrodą główną tegorocznej edycji.

36. edycja Maratonu Warszawskiego będzie największą w historii zawodów. 28 września o godz. 9.00 ze startu na Moście Poniatowskiego bieg rozpocznie ponad 10 000 zawodników. Wśród nich znajdą się zarówno biegacze, którzy po raz pierwszy spróbują swoich sił w maratonie, jak i zawodowi maratończycy. Aż czterech zawodników startujących w tegorocznym biegu może pochwalić się pokonaniem trasy maratońskiej z czasem poniżej 2 godzin i 10 minut. Do faworytów tegorocznego biegu należeć będą m.in. Kenijczycy: Victor Kipchirchir – zwycięzca marcowego Półmaratonu Warszawskiego, Samson Kiprono Barman – zwycięzca maratonu w Koeln (2011) czy zwycięzca maratonów w Brukseli (2007) i Rzymie (2008) Jonatahan Kiptoo Yego.  W rywalizacji kobiet walka o najwyższe miejsca będzie również bardzo zacięta, o wysokie lokaty powalczą na pewno: Rosjanka Alena Samokhvalova, Svitlana Stanko – triumfatorka 33. Maratonu Warszawskiego oraz etiopska zwyciężczyni maratonu w Ottawie Meseret Kitata Tolwak.

Volvo dla zwycięzcy
Doceniając wysiłek i zaangażowanie maratończyków Volvo przygotowało w tym roku nagrodę specjalną. Zawodnik, który jako pierwszy pokona linię mety na Stadionie Narodowym zostanie właścicielem pięknego Volvo V60 T3. Ten wszechstronny samochód kombi ma smukłość i moc charakterystyczną dla sportowych modeli. Został on wyposażony w silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem. Ta jednostka napędowa ma pojemność 1,6 l, a jej moc wynosi 150 KM. Dzięki małej pojemności silnika i seryjnemu systemowi start-stop V60 łączy dobre osiągi z niskim zużyciem paliwa. Auto wyposażone jest również w systemy bezpieczeństwa, z których od lat słynie szwedzka firma, m.in. system City Safety.

Retro przejażdżka dla 1800. zawodnika na mecie
Szwedzka marka zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku wysiłku jakim jest przebiegnięcie dystansu 42,195 km, ważna jest nie tylko wygrana, ale przede wszystkim walka z własnymi ograniczeniami. Właśnie dlatego Volvo postanowiło nagrodzić również maratończyka, który ukończy bieg jako 1800. zawodnik. Nagrodą będzie przejażdżka zabytkowym modelem szwedzkiej marki – P1800 S. Ten kultowy samochód po raz pierwszy zachwycił świat motoryzacyjny w 1961 r. Szerszej publiczności może być on znany z serialu „Święty”, w którym główny bohater Simon Templar, grany przez Rogera Moore’a, poruszał się właśnie tym wspaniałym autem. Egzemplarz, który zostanie udostępniony szczęśliwemu biegaczowi, to rocznik 1966 z silnikiem 1.8 l. Samochód z pięknym czerwonym lakierem prezentuje się bardzo stylowo, a po drobiazgowej renowacji jest w stanie idealnym.

Wspieranie sportu jest jednym z elementów strategii Volvo Polska. Firma aktywnie angażuje się w działalność sportową poprzez sponsorowanie takich imprez jak Maraton Warszawski, Maraton Poznański, MTB Marathon czy Volvo Triathlon Series. Wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim Volvo Polska stworzyło również projekt Volvo Youth Sailing Team Poland wspierający młodych polskich żeglarzy. Co więcej szwedzka marka jest głównym partnerem Volvo Gdynia Sailing Days, największej żeglarskiej imprezy w basenie Morza Bałtyckiego. Ambasadorem marki Volvo jest natomiast znany na całym świecie polski żeglarz Zbigniew Gutkowski, który na co dzień  jeździ samochodem XC60 z serii Ocean Race. Volvo wspiera również sportowców z innych dyscyplin sportowych, m.in. piłkarzy Wisły Kraków.

Materiały powiązane