Komunikaty prasowe

Volvo wraz z firmą Qualcomm pracuje nad bardzo wydajnym systemem infotainment

Volvo chce wykorzystać platformy cyfrowe SnapdragonCockpit Platforms* firmy Qualcomm Technologies, by udoskonalić – oparty o oprogramowanie Google Android Automotive – system infotainment. Będzie on dostępny w nowych modelach elektrycznych marek Volvo i Polestar.

Ponieważ Qualcomm to prawdziwi fachowcy w swojej dziedzinie, współpraca z nimi pozwoli opracować szybszy i bardziej responsywny system infotainment nowej generacji, oparty na środowisku Google Android.

Platformy Snapdragon Cockpit Platforms pełnią rolę wysokowydajnych pokładowych centrów obliczeniowych. Doskonale radzą sobie z zaawansowaną grafiką i dźwiękiem oraz układami sztucznej inteligencji, które pojawią się w modelu SUV Polestar 3 i nowym elektrycznym aucie Volvo – i to przy bardzo niskim poziomie poboru energii.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych platform Snapdragon Automotive Platforms, system infotainment Volvo nowej generacji będzie ponad dwa razy szybszy, zaś układy graficzne będą pracowały nawet dziesięć razy szybciej.

Plany Volvo – przewidujące od 2030 roku produkcję już tylko samochodów elektrycznych – obejmują także rozwój maksymalnie bezpiecznych systemów jazdy autonomicznej oraz zaawansowanych usług cyfrowych o jak najwyższym komforcie obsługi. Dlatego wszędzie tam, gdzie warto, nawiązujemy współpracę z liderami technologicznymi.

Systemy audio, oglądanie materiałów wideo, łączność internetowa – wszystkie te elementy czeka prawdziwa rewolucja.

Wierzymy w skuteczną współpracę z takimi liderami branży jak Qualcomm Technologies Inc. oraz Google – powiedział Henrik Green, chief product officer w Volvo Cars. Dzięki zastosowaniu technologii Qualcomm nasz oparty o Androida system infotainment w nowym, elektrycznym modelu SUV-a wejdzie na zupełnie niekonwencjonalny poziom. 

Chcemy dostarczyć firmie Volvo nowatorskie rozwiązania technologiczne, łatwe do modyfikowania w zależności od przyszłych potrzeb, zapewniające maksimum komfortu obsługi – zaznaczył Enrico Salvatori, szef Qualcomm na rynki EMEA. Jesteśmy również dumni z naszej pozycji wśród producentów motoryzacyjnych w Europie.

Współpraca obejmie także opracowywanie przesyłanych zdalnie usprawnień i aktualizacji. Pozwoli to nam stale dostarczać inteligentne usługi cyfrowe klasy premium o jak najwyższym komforcie obsługi.

Uwaga:

* Snapdragon Cockpit Platforms jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Qualcomm Technologies Inc.

——————————-

Volvo Cars w latach 2020-2021

W ciągu dwunastu miesięcy – od lipca 2020 do lipca 2021 – Volvo Car Group zanotowała zysk operacyjny w wysokości 22,5 mld SEK (14,3 mld SEK w 2019 r.). Przychody w tym okresie wyniosły 292,1 mld SEK (274,1 mld SEK), zaś światowa sprzedaż osiągnęła poziom 773 000 samochodów.

O Volvo Car Group

Firma Volvo Cars została założona w 1927 r. Obecnie Volvo to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek samochodów na świecie, obecna w ponad 100 krajach. Spółka Volvo Cars notowana jest na giełdzie Nasdaq Stockholm, akcje oznaczone są symbolem VOLCAR-B.

Volvo Cars dąży do zapewnienia klientom swobody poruszania się w sposób spersonalizowany, zrównoważony i bezpieczny. Znajduje to odbicie w planach sprzedaży w 2030 roku już wyłącznie samochodów elektrycznych. Volvo Cars zobowiązuje się również do ciągłego zmniejszania śladu węglowego, a celem firmy jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 r.

W grudniu 2020 r. firma Volvo Cars zatrudniała ok. 40 000 pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Siedziba główna Volvo Cars, dział rozwoju produktu, marketingu i administracji znajdują się w Göteborgu w Szwecji. Główne zakłady produkcyjne spółki mieszczą się w Göteborgu (Szwecja), Gandawie (Belgia), Karolinie Południowej (USA), Chengdu, Daqing i Taizhou (Chiny). Firma ma również centra rozwojowe i projektowe w Göteborgu, Camarillo (USA) i Szanghaju (Chiny).

O firmie Qualcomm 

Qualcomm zajmuje się nowatorskimi technologiami komunikacyjnymi. Ta rewolucja zaczęła się w momencie, gdy podłączyliśmy telefon do nternetu. Dziś nasze wynalazki stanowią podstawę produktów, usług, a nawet całych branż wpływających na zmianę stylu życia. 

Wraz z nadejściem sieci 5G rozwijamy technologie komórkowe w kierunku nowej generacji inteligentnych urządzeń i nowych usług cyfrowych w obszarze motoryzacji, świadczeń zdrowotnych oraz internetu rzeczy (IoT) – w tym inteligentnych miast, domów i urządzeń przenośnych. 

Qualcomm Incorporated obejmuje naszą działalność licencyjną (QTL) oraz większość produktów patentowych w portfolio. Qualcomm Technologies, Inc., filia Qualcomm Incorporated, zajmuje się, wraz z podmiotami zależnymi, opracowywaniem i rozwojem naszych produktów i usług, w tym w obszarze półprzewodników (QCT).  

Więcej informacji znajdziesz na stronach Qualcomm, blogu OnQ, kontach Twitter i Facebook.

Materiały powiązane