Komunikaty prasowe

Volvo wspiera internetową akcję charytatywną

Volvo Auto Polska włączyło się w akcję charytatywną zorganizowaną przez Grupę Allegro. Na dedykowanej stronie, Volvo wystawiło na aukcję możliwość przejażdżki najbardziej kultowym modelem marki – P1800 S z 1966 roku oraz weekend z nowoczesnym hot-hatchem – Volvo V40 T5 R-Design.

Życie zabieganego człowieka upływa najczęściej na załatwianiu bieżących spraw. Często sprawiają one, że umykają nam gdzieś rzeczy, które są naprawdę ważne. W natłoku obowiązków rzadko kiedy mamy okazję do bezinteresownego działania. Właśnie nadarza się taka okazja. Mechanizm akcji charytatywnej jest dość prosty. Na specjalnej stronie firmy i osoby prywatne wystawiają na aukcję przedmioty i usługi. Środki z ich sprzedaży trafiają na konto jednej z trzech fundacji.

Na zwycięzcę aukcji przygotowanej przez Volvo czeka jedyna w swoim rodzaju okazja. Można wylicytować przejażdżkę sportowym, niemal 50-letnim modelem P1800S. Odbędzie się w towarzystwie wyspecjalizowanego mechanika, który na co dzień opiekuje się tym zabytkiem. Za drewnianą kierownicą tego auta można zasmakować ducha klasycznej motoryzacji. Szereg smakowitych detali wnętrza pozwala przenieść się do epoki, w której przedmioty nie były tak doskonałe jak dziś, ale były niebywale piękne. Model z lat 60-tych napędza silnik o pojemności 1800 cm3 o mocy 108 KM, ukryty pod harmonijnymi liniami czerwonej karoserii. Utrzymana w idealnym stanie całość, czyni ten egzemplarz P1800 prawdziwym kąskiem dla koneserów – to jeden z najlepiej zachowanych egzemplarzy w Polsce.

To jednak nie wszystko. Gdy opadną emocje po tej sentymentalnej przejażdżce, zwycięzca otrzyma kluczki do drugiego Volvo, najnowszego V40 T5 R-Design. Pod maską tego auta znajdziemy silnik Drive-E o mocy 245 KM współpracujący z ośmiostopniowym automatem. Weekend z tym hot-hatchem na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Miłe wspomnienia hojnego fana motoryzacji to z pewnością nie wszystko. Będzie on miał także miłe przeświadczenie, że swoim zakupem wsparł szlachetną inicjatywę. Całość wylicytowanej kwoty trafi na konto fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk, pomagającej w leczeniu dzieci z najpoważniejszymi urazami mózgu.

Zapraszamy na naszą aukcję wszystkich fanów motoryzacji, a przy tym ludzi o dobrych sercach: tutaj

Materiały powiązane