Komunikaty prasowe

Volvo XC60 zdobywa tytuł World Car of the year 2018

Volvo XC60, najlepiej sprzedający się model szwedzkiej marki, zdobyło nagrodę World Car of The Year 2018. Tę informację ogłoszono 28 marca podczas targów New York Auto Show. Lista nagród zdobywana ostatnio przez nasze samochody znacząco się wydłużyła.

Nieco wcześniej model XC60 dostał nagrodę North American Utility of the Year Award. W marcu mniejszy SUV naszej marki –  XC40 – otrzymał tytuł Car of the Year przyznaną podczas targów w Genewie. Teraz Volvo po raz pierwszy zdobyło nagrodę World Car of the Year.

Cieszę się, że poniesione przez nas ogromne nakłady inwestycyjne zaczynają się zwracać. Nasze auta wygrały w walce z bardzo silną konkurencją. To najnowsze trofeum przyznane modelowi XC60 udowadnia, że ten samochód łączy w sobie świetny design, nowoczesne funkcje bezpieczeństwa i łączności ze światem. Te cechy przekonują klientów na całym świecie – powiedział Hakan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Zgodnie z tradycją marki Volvo, model XC60 jest najbezpieczniejszym w swojej klasie. W testach Euro NCAP uzyskał najlepsze wyniki spośród wszystkich samochodów przebadanych przez tę instytucję w 2017 roku.

Model XC60 jest seryjnie wyposażony z system City Safety, który sprawia, że samochód wykrywa ryzyko kolizji z innymi obiektami na drodze. W sytuacji krytycznej auto samoczynnie hamuje, a nawet podejmuje próbę ominięcia przeszkody. System jest tak zaawansowany, że wykrywa inne pojazdy, pieszych, rowerzystów, a nawet duże zwierzęta.

Najmocniejsza odmiana XC60 to hybryda typu plug-in o łącznej mocy 407 KM. XC60 T8 Twin Engine osiąga prędkość 100 km/h ze startu zatrzymanego w 5,3 s.

Materiały powiązane