Komunikaty prasowe

Volvo XC90 i Volvo C30 ogłoszone zwycięzcami konkursu Auto Trophy

Kolonia. Volvo Car Corporation odniosło sukces i znalazło się wśród zwycięzców konkursu Auto Trophy 2006. Volvo XC90 zdobyło już piąte trofeum w kategorii najlepszego importowanego SUV-a/ off-roadera, natomiast Volvo C30, które uczestniczyło w konkursie po raz pierwszy, zdobyło tytuł najlepszego importowanego samochodu kompaktowego. Podczas tegorocznej 19. edycji konkursu o nagrody, przyznawane przez czytelników magazynu “Auto Zeitung”, ubiegało się 350 aut w 27 kategoriach.   Steven Armstrong, vice Prezes VCC ds. operacyjnych, odebrał upragnione nagrody 21 listopada w Meilenwerk w Berlinie.

Niemal 94 000 czytelników “Auto Zeitung” wzięło udział w głosowaniu na najlepsze samochody 2006 roku. Głosy oddawane były zarówno w ankietach papierowych, jak i elektronicznych. Dwa pierwsze miejsca dla Volvo XC90 i Volvo C30 dowodzą dobrego wizerunku marki i doskonałej reputacji, jaką cieszą się te dwa modele na niemieckim rynku. Dobrą opinię zawdzięczają swej wszechstronności i wzorcowemu poziomowi bezpieczeństwa.

W 2002 roku XC90 zostało uznane najlepszym nowym zagranicznym modelem, zaś w kolejnych latach zajmowało czołowe miejsca w rankingach na importowane auta typu SUV i samochody off-roadowe. W 2006 roku XC90 ponownie uzyskało sporą przewagę nad swoimi luksusowymi konkurentami.Tymczasem Volvo C30 odniosło w tegorocznej edycji Auto Trophy natychmiastowy sukces. Powodzenie tego modelu podczas konkursu potęguje wrażenie, jakie wywoływał dotychczas. Dla tego dwudrzwiowego hatchbacka o dużej szklanej klapie nagroda Auto Trophy jest trzecim ważnym laurem po Design Award 2006 i Goldenes Lenkrad 2006.

W ceremonii wręczenia nagród udział wzięło przeszło 300 dyrektorów z branży motoryzacyjnej oraz wiele szacownych postaci ze świata biznesu, polityki, rozrywki i mediów.

Materiały powiązane