Komunikaty prasowe

Volvo XC90 posłuży transplantologom z Centrum Zdrowia Dziecka

Firma Autogala, autoryzowany dealer szwedzkiej marki Volvo, przekazała samochód Volvo XC90 do dyspozycji Centrum Zdrowia Dziecka. Nowe auto będzie pełniło funkcję ambulansu, wykorzystywanego do przewozu zespołu transplantacyjnego wraz z organami do przeszczepu.

W czasie jubileuszowych obchodów 30-lecia pierwszego udanego przeszczepu wątroby w Polsce wykonanego w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, autoryzowany dealer szwedzkiej marki Volvo firma Autogala przekazała samochód Volvo XC90, który będzie wykorzystywany przez Oddział Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka do przewozu zespołu transplantacyjnego i organów do przeszczepu. Samochód został użyczony bezpłatnie na okres jednego roku z możliwością przedłużenia współpracy na kolejne lata. Firma Volvo Autogala zadba o ubezpieczenie ambulansu i pokryje wszelkie koszty eksploatacji auta, poza kosztami paliwa.

Jak wspomina dyrektor Autogali Pan Rafał Iwanoski: „Naszą ideą było wsparcie tak ważnej dziedziny, jaką jest transplantologia, szczególnie dziecięca. Troska o ludzkie zdrowie i życie, ratowanie tego życia, to wartości najważniejsze dla marki Volvo, bardzo bliskie również pracownikom Autogali. Jeżeli więc mogliśmy się do tego przyczynić, to zrobiliśmy to z największą dumą i radością”.

Nie jest to pierwsza taka inicjatywa ze strony dealera Volvo Autogala. W październiku 2019 roku w siedzibie Centrum Zdrowia Dziecka został przekazany mały elektryczny, zdalnie sterowany model Volvo S90, którym dzieci mogą samodzielnie dojeżdżać na salę operacyjną. Ma to zapewnić małym pacjentom nieco atrakcji oraz zmniejszyć stres związany z pobytem w szpitalu oraz z samą operacją.

Volvo XC90 to flagowy model szwedzkiej marki reprezentujący segment dużych SUV-ów. Łączy luksus i piękną stylizację z cechami praktycznymi auta idealnego na co dzień. XC90 to także jeden z najbezpieczniejszych samochodów osobowych na świecie, co potwierdzają najnowsze wyniki testów zderzeniowych.

Nie bez powodu to właśnie ten model, po konsultacjach z zespołem lekarzy i specjalistów od transportu, został wybrany jako najodpowiedniejszy dla potrzeb transplantologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Volvo XC90 jest jedynym modelem naszej marki z tak dużą przestrzenią bagażową, który może w komfortowych i bezpiecznych warunkach przewieźć 5-osobowy zespół transplantacyjny (a w razie potrzeby nawet 7-osobowy) wraz z niezbędnym sprzętem medycznym i lodówkami przeznaczonymi na organy do przeszczepu.

Materiały powiązane