Komunikaty prasowe

Volvo XC90 z tytułem North American Truck of the Year

Volvo XC90 otrzymało jedną z najważniejszych nagród motoryzacyjnych na świecie – North American Truck of the Year 2016. Pomimo silnej konkurencji w tegorocznym plebiscycie, XC90 okazało się najlepsze. Nowy model powtórzył sukces poprzednika: jego pierwsza generacja dostała to wyróżnienie w 2003 r. Kolejna nagroda dołącza do długiej listy laurów, jakimi wyróżniono nowego flagowego SUV-a szwedzkiej marki.

Kapituła konkursu North American Truck of the Year składa się z 53 dziennikarzy amerykańskich i kanadyjskich kanałów telewizyjnych i radiowych, portali internetowych oraz magazynów drukowanych. Volvo XC90 przekonało ich innowacyjną technologią zastosowaną w konstrukcji auta, wyjątkowym poziomem komfortu, własnościami jezdnymi oraz ponadprzeciętnym wzornictwem. W tym prestiżowym konkursie jako „truck” oceniane są samochody o nadwoziu typu SUV oraz pickup. W 23- letniej historii konkursu dwanaście razy tryumfowały samochody producentów amerykańskich, cztery razy wygrywały auta japońskie, a dwa razy koreańskie. Europejskie samochody wygrywały pięciokrotnie – z czego dwa zwycięstwa odniosło szwedzkie Volvo XC90.

To dla nas powód do dumy. Jesteśmy zachwyceni, że XC90 otrzymało tak prestiżową i szanowaną nagrodę – podkreślił Lex Kerssemakers, kierujący oddziałem Volvo Car Group w obu Amerykach. A przecież jeszcze tyle przed nami. Do 2019 całkowicie odnowimy nasze portfolio produktowe, wtedy nasze XC90 będzie najstarszym samochodem w salonach.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QoSo49mUDmo[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=M8dzJEPXLPo[/youtube]

###

Volvo Car Group w 2014/15 r.

Volvo Car Group zamknęła rok finansowy 2014 zyskiem operacyjnym na poziomie 2,252 milionów SEK (1,919 milionów SEK w 2013 r.). Zanotowano przychód o wartości 129,959 milionów SEK (122,245 milionów SEK w 2013 r.). W 2015 r. sprzedaż globalna zamknęła się wynikiem 503,127 samochodów, co oznacza 8-procentowy wzrost w porównaniu z 2014 r. Rekordowy wynik sprzedaży otworzył drogę do kontynuacji planu dalszej globalnej transformacji marki.  

Volvo Car Group

Volvo produkuje samochody od 1927 r. Dziś to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych globalnych producentów samochodów ze sprzedażą na poziomie 503,127 aut w 2015 r. w niemal 100 krajach.  Volvo pochodzi ze Szwecji, w latach 1999-2010 właścicielem marki był amerykański koncern Ford Motor Company, zaś od sześciu lat właścicielem Volvo Car Group pozostaje Geely Holding.

Od grudnia 2014 r. Volvo Cars zatrudnia globalnie przeszło 26 tysięcy pracowników. Główne biuro firmy wraz z działami rozwoju produktu, marketingu oraz administracji znajdują się w Goeteborgu w Szwecji. Samochody produkowane są w fabrykach w Goeteborgu, Ghent (Belgia) oraz na rynek chiński w Chengdu. Silniki powstają w Skövde (Szwecja) i Zhangjiakou (Chiny), podczas gdy element nadwozia zjeżdzają z linii produkcyjnej w Olofström (Szwecja).

Materiały powiązane