Komunikaty prasowe

Volvo XC90 zwycięzcą Złotej Kierownicy

Do nagród, jakimi doceniono Volvo XC90 dołączyła prestiżowa Złota Kierownica. Nagroda cieszy tym bardziej, że to czytelnicy „Auto Świata” zdecydowali o wyróżnieniu oddając swoje głosy w plebiscycie na tegoroczną szwedzką nowość. XC90 zwyciężyło w kategorii „Auto Luksusowe/Duży SUV”.

20 listopada miała miejsce oficjalna gala podczas której przedstawiciele redakcji magazynu Auto Świat ogłosili wyniki siódmej edycji plebiscytu „Złota Kierownica”. Zwyciężyło w nim siedem aut, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów czytelników – w kategorii dużych SUV-ów bezkonkurencyjna okazała się nowa generacja Volvo XC90. W imieniu Volvo Car Poland nagrodę odbierał Mariusz Nycz, dyrektor sprzedaży i marketingu.

To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, które wiele znaczy dla naszej marki. Cieszymy się, że nasz najważniejszy od lat nowy model XC90 zyskał uznanie w oczach tysięcy czytelników Auto Świata. Kolejna nagroda dla tego znakomitego SUV-a utwierdza nas w przekonaniu, że kierunek w którym zmierza nasza marka jest bardzo dobry. Już niebawem zaprezentujemy nasz kolejny model – S90 – powiedział Mariusz Nycz.

Historia plebiscytu sięga 1976 r., od tamtej pory co roku wyróżniane są najbardziej docenione przez czytelników auta. Polska edycja wystartowała w 2009 r. i z miejsca plebiscyt stał się jednym z najbardziej prestiżowych. W tegorocznej edycji tytuł „Złotej Kierownicy” walczyło 38 samochodów w siedmiu kategoriach.

Materiały powiązane