Komunikaty prasowe

Volvo Youth Sailing Team: srebrny medal mistrzostw świata w klasie 29-er

Młodzi żeglarze z Volvo Youth Sailing Team odnieśli kolejny sukces. Aleksandra Melzacka z Mają Micińską wywalczyły srebrny medal w klasie 29-er podczas zawodów w holenderskim Medemblik. Do złotego modelu zabrakło tylko jednego punktu.

Klasa 29-er była podczas tych zawodów bardzo mocno obsadzona. O mistrzostwo świata w tej klasie rywalizowało aż 228 załóg. Dwie z nich reprezentowały Volvo Youth Sailing Team Poland – grupę utworzoną przy Polskim Związku Żeglarskim z udziałem Volvo Car Poland. W klasie Pań wystartowała Aleksandra Melzacka z Mają Micińską, wśród Panów: Mikołaj Staniul z Kajetanem Jabłońskim.

Dla dziewczyn była to jedna z dwóch najważniejszych imprez w roku. Z tych zakończonych właśnie mistrzostw dziewczyny wracają ze srebrnymi medalami. Mogło być jeszcze lepiej, ponieważ złoty medal przegrały tylko jednym punktem. Szansa na rewanż nastąpi w grudniu podczas mistrzostw ISAF-u.

To były trudne i wymagające regaty: brak wiatru przeplatał się z warunkami niemalże sztormowymi. Prędkość wiatru wahała się od 4 do 20 węzłów. Miejsca zajmowane w poszczególnych wyścigach przez zawodniczki Volvo Youth Sailing Team Poland to prawdziwa sinusoida. Najważniejsze jednak, że dziewczyny złapały wiatr w żagle i rozkręcały się z wyścigu na wyścig. Tym bardziej szkoda, że w ostatnim wyścigu złapały falstart, co przesądziło o ich spadku na drugie miejsce. W złotej grupie mieliśmy jeszcze załogę: Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński, którzy ukończyli rywalizację na 45 pozycji.

Materiały powiązane