Komunikaty prasowe

Volvo zaprasza do serwisu

Volvo Car Corporation ogłasza kampanię przywoławczą, w związku z koniecznością wymiany przewodów paliwowych wrażliwych na działanie wysokiej temperatury, jaka może występować w rejonie turbosprężarki i kolektora wylotowego. W określonych warunkach eksploatacyjnych może powodować to potencjalną nieszczelność tych przewodów. W Polsce akcja obejmie 44 samochody Volvo V50 i S40 z silnikami benzynowymi turbodoładowanymi.


Volvo Auto Polska podjęło działania w celu bezzwłocznej naprawy pojazdów zagrożonych występowaniem tej usterki. Naprawa polegać będzie na wymianie przewodu paliwowego na taki, który jest odporny na działanie bardzo wysokich temperatur (wykonany z teflonu).


 „Decyzja o ogłoszeniu akcji przywoławczej jest dla nas oczywista w każdej sytuacji, gdy zachodzi choćby najmniejsze podejrzenie o wystąpienie usterki, która może wpłynąć na bezpieczeństwo naszych samochodów. W takich sytuacjach natychmiast powiadamiamy naszych Klientów i  zapraszamy ich do naszych serwisów. Staramy się, aby diagnozowanie samochodu pod kątem wystąpienia ewentualnej usterki sprawiało im jak najmniej kłopotu. Dlatego obecna akcja serwisowa w przypadku pojedynczego użytkownika potrwa tylko dwie godziny, w wybranym przez Klienta, dogodnym dla niego terminie.”” – mówi Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska. 


 Na świecie nie odnotowano żadnego zdarzenia, w którym przegrzanie przewodów paliwowych spowodowałoby zagrożenie zdrowia lub życia.

Materiały powiązane