Komunikaty prasowe

Volvo zmienia wizerunek gry w golfa

26 maja rusza trzecia edycja  turniejów Volvo Masters Amateur Polish Edition, jedna z największych rozgrywek golfowych dla amatorów na świecie. W tym roku Volvo Auto Polska odświeża wizerunek gry o nowy przekaz – golf to sport dla całej rodziny. Kolejną nowością tej edycji jest pierwszy w Polsce  w pełni profesjonalny film edukacyjny. Przygotowana została kampania reklamowa projektu.

20 lat temu Volvo i golfa połączyły wspólne wartości – dążenie do perfekcji, szacunek i przywiązanie do tradycji. Obecnie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się związków partnerskich w światowym sporcie. Corocznie tysiące graczy na całym świecie spotykają się podczas krajowych eliminacji aby walczyć o prawo do udziału w światowym finale, rozgrywanym w Hiszpanii.

„Golf jest czymś więcej, niż sportem. To styl życia. Podobnie jak Volvo. Poszanowanie tradycji, dążenie do perfekcji,  elegancja, harmonia” – mówi Mariusz Nycz, Communications Manager w Volvo Auto Polska – „Nawiązując do skandynawskich korzeni naszej marki podkreślamy również rodzinne podejście do gry. Czas spędzony z najbliższymi jest bezcenny. Jednocześnie charakter tej dyscypliny sportowej pozwala na cieszenia się nią przez wszystkich członków rodziny. Grać w golfa mogą zarówno najmłodsi jak i najstarsi. Golf jest coraz popularniejszy w Polsce. Wierzymy, że kierunek zaproponowany przez Volvo przyczyni się do dynamicznego rozwoju tej dyscypliny sportowej rozwoju w naszym kraju”.

Promując skandynawskie podejście do gry w golfa, Volvo Masters Amateur zachęcać będzie graczy do gry wspólnie z najbliższymi. Aby to ułatwić, przygotowana została  Akademię Golfa dla najmłodszych. Zajęcia dla najmłodszych odbywać się będą na wszystkich turniejach i piknikach realizowanych w ramach Volvo Masters Amateur.

Polska edycja projektu może pochwalić się trzyletnią historią oraz dynamicznym rozwojem. Aktualnie Volvo Masters Polish Edition to najbardziej prestiżowy turniej golfowy dla amatorów w naszym kraju. Skupia on na sobie uwagę nie tylko graczy i miłośników tego sportu. Dzięki aktywnościom towarzyszącym rozgrywkom pozostaje również w centrum zainteresowania mediów. Podczas zeszłorocznego finału pobity został rekord Guinnesa na największe tee golfowe na świecie. W ramach projektu powstała wystawa zdjęć „Emotion One” znanego polskiego fotografika Jacka Poręmby.

Volvo Masters to jednak nie tylko turniej. Jednym z podstawowych założeń organizatorów jest propagowanie i dydaktyka golfa wśród jak najszerszej rzeszy odbiorców. W związku z tym powstała Akademia Golfa Volvo Masters. W bieżącej edycji uwaga organizatorów skupiła się na tej właśnie dziedzinie.

W 2007 roku  w jej ramach powstał  pierwszy w Polsce w pełni profesjonalny film szkoleniowy dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy. Zawarte na nim materiały – instruktażowe lekcje oraz praktyczne wskazówki profesjonalistów i trenerów – pozwolą podnosić poziom swych umiejętności wszystkim zainteresowanym. Będą oni mieli także okazję zapoznać się historią, przepisami i etykietą golfową. Opiekunem merytorycznym produkcji jest Jerzy Czaplejewicz – wieloletni sędzia i znawca golfa. Większość materiałów dostępna jest nieodpłatnie na stronie turnieju www.volvomasters.pl. Patronat nad projektem zdecydował się objąć Polski Związek Golfa.

W tym roku w ramach Volvo Masters Amateur odbędą się następujące turnieje:

I turniej eliminacyjny – Rosa Golf Club w Częstochowie – 26 maja 2007 r.

II turniej eliminacyjny  – Postołowo Golf Club – 23 czerwca 2007 r.

Turniej finałowy – First Warsaw G&CC w Rajszewie – 28-30 września 2007 r.

W tym roku przygotowana została kampania projektu akcentująca jego kluczowe wartości. Kampania prowadzona będzie w Internecie (vortale finansowe i biznesowe) i prasie finansowej. Jej ideą strategiczną jest skierowanie konsumentów na interaktywną stronę projektu – www.volvomasters.pl, na której zamieszczone zostały fragmenty golfowego filmu szkoleniowego. Oprócz tego odwiedzający znajdą tam materiały dotyczące historii golfa i sportowej etykiety, ciekawostki i najświeższe informacje dotyczące turnieju Volvo Masters.

Partnerami projektu są agencja Adliner, odpowiedzialna za organizację. EURO RSCG Sensors odpowiada za działania public relations wokół projektu. Kreację przygotowała agencją Brainshop U-Boot, kreacją internetową zajęła się agencja K2 Internet. Za zakup i planowanie mediów odpowiedzialny był dom mediowy MindShare.

Patronami medialnymi Volvo Masters Amateur Polish Edition 2007 są Golf&Life, Forbes i TOK FM.

Materiały powiązane