Komunikaty prasowe

W nowym filmie o modelu XC60, Volvo Cars skupia się na ludzkiej stronie technologii ochronnych

„Czasami największe znaczenie mają te chwile, które nigdy nie nadejdą.” To jest główna myśl stojąca za nowym filmem Volvo Cars o modelu XC60. Ale co to oznacza?

Stosując typowo humanistyczne podejście, Volvo ukazało sedno kwestii, jak zaawansowana technologia ochronna potrafi zmienić życie ludzi – zarówno tych w samochodzie, jak i wokół niego.

W filmie śledzimy małą dziewczynkę przygotowującą się do pierwszego dnia w szkole w ujęciu drogi, jaka otwiera się przed nią, w sensie tego, co ją czeka w życiu – dojrzewanie, podróżowanie po świecie, ustatkowanie się, założenie rodziny… Wszystkie te wizje urywają się nagle w chwili, gdy dziewczynka wchodzi na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem Volvo. System ochronny Volvo wykrywa obecność dziewczynki przed samochodem i aktywuje automatyczny układ hamowania awaryjnego, zapobiegając kolizji, która mogłaby się okazać całkowitą zmianą przyszłości oczekującej dziewczynkę. Film kończy się właśnie taka konkluzją „Czasami największe znaczenie mają te chwile, które nigdy nie nadejdą.”

Co roku w wypadkach drogowych w skali globalnej ginie przeszło 1,2 mln osób, ale Volvo wierzy, że jego wizja przyszłości bez rannych i ofiar śmiertelnych może wkrótce stać się rzeczywistością.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rfgIWan3iKE[/youtube]

Wraz z premierą nowego modelu XC60, Volvo Cars zaprezentowało kilka nowych elementów swego systemu ochronnego. Do układu automatycznego hamowania awaryjnego City Safety dodano funkcję wsparcia układu kierowniczego, by nowy system – Oncoming Lane Mitigation – mógł wykorzystywać układ kierowniczy do ograniczenia możliwości kolizji czołowych. Wsparcie układu kierowniczego dodano także do funkcjonalności systemu nadzoru nad martwym polem lusterek BLIS, by zminimalizować ryzyko kolizji podczas zmiany pasa ruchu.

Nowy model XC60 zastępuje pierwszy model tej nazwy, który odniósł ogromny sukces rynkowy – był najlepiej sprzedającym się SUV-em premium średniej klasy w Europie, od debiutu w 2008 r. sprzedano w skali świata ponad milion egzemplarzy.

Ten film pokazujący nowy model XC60 podkreśla wagę aktywnych systemów ochronnych oraz fakt, że Volvo jest liderem w tej dziedzinie. Już w roku 2008 wprowadziliśmy nasz system City Safety (automatyczny układ hamowania awaryjnego) do seryjnego wyposażenia wszystkich nowych modeli Volvo, poczynając właśnie od pierwszej generacji modelu XC60. Dziś systemy te stają się wreszcie standardem w branży – powiedział Anders Gustafsson, Senior Vice President, Region EMEA, Volvo Car Group.

94% wszystkich wypadków drogowych powoduje czynnik ludzki. Volvo uważa, że wykorzystując zaawansowane technologie ochronne, może się przyczynić do obniżenia tej liczby.

Bezpieczeństwo to sedno wszystkiego, co robimy w Volvo Cars. Tak było zawsze i tak zawsze będzie. Mamy nadzieję, że ten film przypomni ludziom, dlaczego skupiamy się na bezpieczeństwie samochodów i jak ważne jest ono dla nas wszystkich – powiedział Björn Annwall, Senior Vice President Global Consumer Experience, Volvo Car Group.

W samej Szwecji Volvo zaobserwowało spadek sięgający 45% liczby kolizji przez najechanie od tyłu dzięki systemom ostrzegania o ryzyku kolizji i automatycznemu układowi hamowania awaryjnego.

Pacujemy od wielu lat nad systemami pozwalającymi uniknąć kolizji i widzimy, jak bardzo są skuteczne. W nowym modelu XC60 wykonujemy kolejny krok w dziedzinie redukcji ryzyka kolizji przez dodanie funkcji wsparcia układu kierowniczego. My, Volvo, robimy już kolejny krok: kiedy tylko to możliwe, ochraniamy ludzi wewnątrz i na zewnątrz auta – powiedział Malin Ekholm, Vice President, Volvo Cars Safety Centre.

Materiały powiązane