Komunikaty prasowe

Wioska Volvo Ocean Race w Alicante już otwarta

Gra świateł i dŸwięku, parada załóg, pokazy sztucznych ogni oraz widowiskowe występy. Tak przebiegało uroczyste otwarcie wioski Volvo Ocean Race w hiszpańskim Alicante. Miało ono miejsce 19 września br. Œwiadkami spektakularnego wydarzenia było około 20 000 osób. Portowa osada otwarta będzie dla zwiedzających do czasu rozpoczęcia wyścigu.

Piątkowa uroczystość w hiszpańskim miasteczku przebiegła pod znakiem gry świateł i dŸwięku. Towarzyszyły jej występy aktorów oraz prezentacja najlepszych na świecie załóg żeglarskich. Bramki wejściowe dla publiczności otwarte zostały o 19.30. Wtedy też zgromadzeni na ceremonii goście mieli okazję rozpocząć zwiedzanie wioski Volvo Ocean Race oraz skorzystać z przygotowanych atrakcji.Znalazły się wśród nich m.in.: symulator łódki Volvo Open 70, prezentacja filmów z życia załogi na pokładzie łódki w czasie wyścigu, basen, pozwalający uczestnikom zaprezentować umiejętności taktyczne na modelu łódki Volvo Ocean Race, a także wyzwania siłowe, mające udowodnić z jakim wysiłkiem fizycznym wiąże się żegluga w Volvo Ocean Race.

Punktem głównym uroczystości była parada ośmiu załóg uczestniczących w regatach Volvo Ocean Race. Wieczór zakończył się pokazem sztucznych ogni.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że start wyścigu Volvo Ocean Race odbędzie się w tak pięknym miejscu. Spoglądając na to, co dzieje się dziś wieczorem, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że Alicante stanęło na wysokości zadania i spełniło nasze oczekiwania”, powiedział w trakcie ceremonii Knut Frostad, dyrektor Volvo Ocean Race.

Wioska Volvo Ocean Race w Alicante otwarta będzie dla zwiedzających codziennie, aż do 11 paŸdziernika, kiedy załogi wyruszą na pierwszy etap wyścigu do Kapsztadu. Osadę odwiedzać można w godzinach od 10.00 do 24.00. W dni, kiedy odbywać się będą koncerty, godziny otwarcia zostaną wydłużone do 2 rano.

Tegoroczny wyścig Volvo Ocean Race, to dziesiąte już w historii regaty. Rozpoczną się one 4 paŸdziernika portowym wyścigiem w Alicante, a zakończą 27 czerwca w Sankt Petersburgu. W trakcie zmagań, żeglarze pokonają około 37 000 mil  i zawiną do 11 portów. Po raz pierwszy w historii załogi odwiedzą porty w Indiach, Singapurze i Chinach.

.

Materiały powiązane