Komunikaty prasowe

Wnętrze koncepcyjnego Volvo S90 Excellence – dzieło sztuki użytkowej.

Volvo zaprezentowało prawdziwe dzieło sztuki użytkowej – koncepcyjne wnętrze Volvo S90 Excellence. Jest to najbardziej luksusowa odmiana flagowej limuzyny tej marki. 

W ubiegłym roku Volvo po raz pierwszy zaprezentowało koncepcję Excellence Longue Console wykorzystując model XC90. Teraz przyszedł czas na przeniesienie tej idei do flagowej limuzyny – S90.

Spotkaliśmy się z tak pozytywnym przyjęciem modelu XC90 Longue Console, że postanowiliśmy kontynuować tę koncepcję w modelu S90 Excellence. Chcieliśmy stworzyć piękną rzeźbę wnętrza, prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Wiele modeli koncepcyjnych lub ich elementów wykorzystujemy później w modelach produkcyjnych – powiedział Robin Page, odpowiedzialny za design wnętrz w Volvo Cars.

W modelu S90 Excellence zamiast tylnej kanapy znajdziemy dwa odrębne, komfortowe fotele – takie jak te z przodu auta. Mają one funkcję masażu, są regulowane w kilku płaszczyznach, podgrzewane i wentylowane. Rozdzielono je tunelem, w którym znalazł się uchwyt na napoje, który może je podgrzewać lub schładzać. Z tunelu środkowego można wysunąć elegancki, składany stolik. Po prawej stronie zamontowano ekran dotykowy służący do sterowania multimediami auta, ale także ustawieniami klimatyzacji. Samochód został wyposażony także w doskonały system audio. W podłokietniku wygospodarowano miejsce na ręcznie szlifowane, kieliszki zaprojektowane przez firmę Orrefors specjalnie dla Volvo.

Projektanci usunęli przednie siedzenie pasażera, zastępując je schowkiem, który może służyć jako podpórka na nogi. Ten zabieg pozwolił uzyskać w kabinie sporo przestrzeni i światła. Zapracowany biznesmen znajdzie w tej kabinie chwilę upragnionego ukojenia po ciężkim dniu pracy.

Wnętrze koncepcyjnego Volvo S90 Excellence można zaaranżować na trzy sposoby. Pierwsza z nich to konfiguracja sprzyjająca pracy mobilnej. Na składanym stoliku można rozłożyć dokumenty, duży, wysuwany ekran może służyć do przeglądania maili lub do wideo-konferencji. Drugi opcja to konfiguracja służąca rozrywce. Na ekranie można oglądać filmy, choćby najnowsze produkcje Netflixa. Trzecia opcja służy pełnemu relaksowi. Po złożeniu ekranu można wyciągnąć nogi i odpoczywać przy szklaneczce ulubionego, schłodzonego napoju.

Volvo podąża własną drogą. My zawsze projektujemy samochody po swojemu. To piękne wnętrze doskonale oddaje to, w czym jesteśmy najlepsi. Skandynawska szkoła designu sprawia, że życie jest wygodniejsze i przyjemniejsze. I w tym Volvo jest nie do pobicia – powiedział Thomas Ingenlath odpowiedzialny za design w Volvo Car Group.

Materiały powiązane