Komunikaty prasowe

Wnętrze nowego Volvo EX90: nowa definicja luksusu i komfortu

Jak przełożyć wartości marki na zastosowane materiały? Co w dzisiejszym świecie oznacza luksus? Przed takimi pytaniami stanęli nasi projektanci rozpoczynający prace nad nowym elektrycznym modelem flagowym Volvo EX90.

Odpowiedzi na te pytania współgrają z wyzwaniami epoki, ale są mocno oparte na podstawowych zasadach skandynawskiego designu: prostocie, komforcie i naturalnych materiałach.

Tak jak dane w postaci mocy czy przyspieszenia ustąpiły miejsca czasowi ładowania i zasięgom, tak też zmieniło się tradycyjne podejście do pojęcia samochodowego luksusu. Nie jesteśmy zwolennikami zbędnych ozdób, a zapach prawdziwej skóry już nie jest jedyną oznaką luksusowego wnętrza.

„Wybieramy materiały zgodne z naszymi wartościami”, mówi Cecilia Stark, Senior Design Manager. „Zrywają one z tradycyjnym pojęciem luksusu w branży samochodowej i stanowią odbicie naszych skandynawskich korzeni. W projektowaniu nowego Volvo EX90 punktem wyjścia był maksymalny komfort użytkownika”.

Wystarczy przełożyć to na elementy wykończenia Volvo EX90 i w rezultacie otrzymujemy jedno z najładniejszych, najbardziej eleganckich wnętrz samochodowych na rynku. Jednocześnie użyte w kabinie materiały stanowią odbicie naszych ambicji, by stać się w 2040 roku firmą o obiegu zamkniętym i neutralną klimatycznie.

Obejrzyj video tutaj

Drewno i wełna

W kabinie Volvo EX90 znajdziemy na przykład nowatorskie tworzywo o nazwie Nordico.

Nordico stanowi współczesny wyraz skandynawskich wartości i określa nowy standard wnętrz samochodów klasy premium.

Nordico składa się z tekstyliów wykonanych z materiałów z recyklingu, takich jak butelki PET, oraz ekologicznych materiałów pochodzących z odpowiedzialnie eksploatowanych lasów Szwecji i Finlandii, jest materiałem nowoczesnym i zaawansowanym technicznie.

Jeśli już mowa o lasach: wewnątrz Volvo EX90 znajdziemy panele drewniane z certyfikatem FSC™. Są one dyskretnie podświetlane ciepłym światłem, nadającym wnętrzu atmosferę skandynawskiego salonu i kojarzącym się z dziką naturą północy.

Siedzenia w Volvo EX90 mogą być opcjonalnie wykończone tkaniną wełnianą z atestem poświadczającym spełnienie surowych norm środowiskowych dotyczących hodowli zwierząt i kwestii społecznych.

Zgodnie z naszymi planami dotyczącymi obiegu zamkniętego Volvo EX90 zawiera więcej tworzyw pochodzących z recyklingu, by ograniczyć zużycie ograniczonych zasobów naturalnych. Oprócz przerobionych butelek PET Volvo EX90 zawiera w sobie prawie 50 kilogramów przetworzonych plastików i materiałów biologicznych. To największy udział materiałów z recyklingu wśród wszystkich naszych modeli i jednocześnie punkt odniesienia na przyszłość.

Obicia tapicerskie również przyczyniają się do idei obiegu zamkniętego – częściowo zawierają poliamid pochodzący z recyklingu.

Osobista, wyjątkowa atmosfera

Oprócz starannie dobranych materiałów Volvo EX90 umożliwia wyjątkowy sposób personalizacji charakteru auta. Nabywca może wybrać jeden z siedmiu nastrojowych zestawów kolorystycznych zgrabnie zestrajających elementy dekoracyjne w kabinie, tapicerkę oraz lakier nadwozia.

Każdy specjalnie zaprojektowany zestaw kolorystyczny ma swój konkretny charakter i ma za zadanie dopasować się do innego gustu; każdy powstał z inspiracji skandynawskim stylem życia i piękną przyrodą Północy.

„Wzornictwo wnętrza Volvo EX90 to wynik dekad doświadczeń i innowacji”, mówi
Cecilia Stark. „Dla nas projekt wnętrza i dobór materiałów to proces nauki,
ciągłych zmian opartych na opiniach klientów, kolejne innowacje
i odpowiedzialne decyzje dotyczące wyboru materiałów”.

Premiera nowego, w pełni elektrycznego Volvo EX90, zaplanowana jest na 9 listopada.

Materiały powiązane